Annie Lennox powróciła z pierwszą od wielu lat piosenką [WIDEO]

/ 8 grudnia, 2018

Wokalistka Eurythmics, Annie Lennox, powróciła po długiej ciszy z piosenką „Requiem For A Private War”. Jest to utwór do filmu „A Private War” opowiadającym o korespondentce wojennej Marie Colvin, która zginęła w 2012 roku w Syrii.

Film w reżyserii Matthew Heinemana trafi na ekrany kin wkrótce, natomiast już teraz możecie wysłuchać nowej piosenki Annie Lennox.

Annie Lennox w wywiadzie dla „Entertainment Weekly” mówi:

Miałam okazję poznać Marie Colvin. Nie mówię, że byłyśmy przyjaciółkami, ale gdyby nie ta tragedia, na pewno widywałybyśmy się. Nie chcę zabrzmieć sentymentalnie, ale uważam, że gdyby Marie tu była, uznałaby to za dobre przedsięwzięcie.

Annie Lennox urodziła się w Szkocji. Wokalistka zasłynęła w latach 80. jako połowa duetu Eurythmics, stanowionego wspólnie z Davidem Stewartem. Grupa wylansowała szereg przebojów, w tym „Sweet Dreams (Are Made Of These)” czy „Here Comes The Rain Again”. Od początku lat 90. Annie Lennox prowadzi także karierę solową. Jej ostatni album z autorskim materiałem ukazał się w 2007 roku pod tytułem „Songs Of Mass Destruction”. Potem jeszcze wydała płytę ze świątecznymi standardami „A Christmas Cornucopia” (2010) i płytę z przeróbkami „Nostalgia” (2014).

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także