Anthony Kiedis stanął w obronie fana! Relacja z koncertu Red Hot Chili Peppers w Bratysławie

/ 14 czerwca, 2022
fot. Bartek Koziczyński

Zespół Red Hot Chili Peppers koncertuje po Europie. Ostatnio zagrali w Bratysławie, gdzie był nasz człowiek.


Choć w tym roku Red Hot Chili Peppers nie zdecydowali się przyjechać do Polski, nie stanowiło to przeszkody dla naszego redaktora – Bartka Koziczyńskiego – który postanowił obejrzeć występ Amerykanów na festiwalu Lovestream w Bratysławie.

Okazało się, że był to wystąp wyjątkowy. I to z wielu powodów…

Relacja z koncertu Red Hot Chili Peppers w Bratysławie

Podczas koncertu Red Hot Chili Peppers w Bratysławie, na festiwalu Lovestream, na scenę wdarł się fan grupy. Doszło do tego w trakcie wykonywania utworu „Give It Away”, który ma tradycję zbiorowych tańców, co można sprawdzić tu:

Tym razem ochrona zareagowała jednak zdecydowanie, obezwładniła skaczącego chłopaka i zaczęła go ciągnąć w stronę zaplecza. Anthony Kiedis zauważył to rapując refren, zaśpiewał jeszcze kawałek zwrotki, krzyknął: „Nie bijcie go, delikatnie z nim”, a potem płynnie wrócił do śpiewania.

Dokładny zapis sytuacji:

Red Hot Chili Peppers rozkręcają się na europejskiej trasie, zarówno pod względem muzycznej interakcji, jak repertuaru. Stopniowo wprowadzają nowe utwory z płyty „Unlimited Love”: w Bratysławie zadebiutował „White Braids & Pillow Chair”…

…był też świetny „The Heavy Wing”, a „Black Summer” brzmi już jak klasyka. Nie zabrakło odwołań do początków grupy – „Me & My Friends” oraz oczywiście hitów, które współtworzył John Frusciante.

W środę Red Hot Chili Peppers grają w Budapeszcie, europejska trasa kończy się w połowie lipca w Hamburgu.

Duża relacja z Bratysławy, oczywiście autorstwa Bartka Koziczyńskiego, w numerze „Teraz Rocka”.

Red Hot Chili Peppers Setlist Lovestream Festival 2022 2022, 2022 Global Stadium Tour
KOMENTARZE

Przeczytaj także