Anthrax zapowiada nowe wydawnictwo koncertowe

/ 14 grudnia, 2017

27 kwietnia 2018 roku na półki sklepowe trafi DVD zatytułowane „Kings Among Scotland”, na którym znajdziemy zapis wyprzedanego występu zespołu (z 15 lutego tego roku) w Barrowlands Ballroom w Glasgow w Szkocji. 

Thom Yorke zaprezentował nowy utwór

Nadchodzące wydawnictwo będzie dwupłytowe – na pierwszym dysku znajdzie się 18 kompozycji zarejestrowanych podczas wspomnianego koncertu. Muzycy Anthrax podczas ostatniej trasy w całości wykonywali materiał z kultowego albumu „Among the Living” (1987), a także prezentowali utwory z ostatniej studyjnej płyty „For All Kings” oraz kompozycje wybrane przez fanów w internetowym głosowaniu. Tak prezentuje się tracklista:

 1. “A.I.R.”
 2. "Madhouse”
 3. “Evil Twin”
 4. “Medusa”
 5. “Blood Eagle Wings”
 6. “Fight ‘Em ‘Til You Can’t”
 7. “Be All, End All”
 8. “Breathe Lightning”
 9. “Among The Living”
 10. “Caught In A Mosh”
 11. “One World”
 12. “I Am The Law”
 13. “A Skeleton In The Closet”
 14. “Efilnikufesin (N.F.L.)”
 15. “A.D.I./Horror Of It All”
 16. “Indians”
 17. “Imitation Of Life”
 18. “Antisocial”

Natomiast na drugiej płycie znajdą się materiały dodatkowe. Tak będzie prezentowała się okładka nadchodzącego koncertowego wydawnictwa:

Basista Frank Bello powiedział:

Granie dla naszych przyjaciół w Barrowlands zawsze jest czymś wyjątkowym. Wszyscy doskonale wiemy, że podczas spotkania będziemy spędzać niesamowity czas. Uważamy, że niesamowita interakcja oraz energia wypływa z tego koncertu. 

Natomiast gitarzysta i założyciel Anthrax, Scott Ian, dodał:

To był bardzo intensywny koncert! Szczególnie wtedy, gdy publiczność zachowywała się w tak szalony sposób, że podłoga zaczęła się ruszać w dół i górę. 

Perkusista Charlie Benate powiedział z kolei:

Dla nas wszystkich wyzwaniem było zagranie w całości „Among the Living” na żywo. Przez lata graliśmy część utworów z tego albumu, ale nigdy wszystkich. Granie tych kompozycji w studiu, a podczas koncertu, to nie to samo. Tak więc poświęciliśmy na to dużo czasu, aby wszystkie utwory brzmiały perfekcyjnie. I muszę wam powiedzieć, że gdy zagraliśmy cały set, wszyscy odczuwaliśmy to samo uczucie – chcieliśmy raz jeszcze wyjść i zrobić to ponownie.  

DVD „Kings Among Scotland” zostało wyprodukowane i wyreżyserowane przez Paula M. Greena (m.in. Opeth), który do filmowania wykorzystał 17 kamer, w tym mobilne go-pro. Z kolei za dźwięk odpowiedzialny jest producent Jay Ruston

Anthrax wznowi płyty z Bushem

22 grudnia 2017 roku nakładem Nuclear Blast ukażą się wznowienia dwóch płyt Anthrax nagranych z wokalistą Johnem Bushem: chodzi o studyjny album „We’ve Come For You All” z 2003 roku oraz składankę „The Greater Of Two Evils” z 2004, na której znalazły się nowe wersje starych utworów Anthrax. Płyty ukażą się w boksie CD oraz w limitowanej serii płyt winylowych.

John Bush dołączył do formacji Anthrax w 1992 roku, zastępując na stanowisku wokalisty Joeya Belladonnę. Nagrał z zespołem cztery studyjne płyty, jedną koncertową i wspomnianą wyżej składankę, na której zaśpiewał do utworów pierwotnie wykonywanych przez Neila Turbina i Joeya Belladonnę. Z grupą rozstał się w 2010 roku, kiedy to do składu powrócił Belladonna.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także