Apocalyptica stworzyła utwór oparty na DNA Finów [WIDEO]

/ 14 listopada, 2017

Utwór zatytułowany „The Symphony of Extremes” został skomponowany przez Eicca Topinnena na podstawie… próbek DNA, które genetycy zebrali na terenie rodzimego państwa muzyków, czyli Finlandii.

Bruce Dickinson wstrząśnięty wizytą w Oświęcimiu

Wspomniana kompozycja jest częścią kampanii Visit Finland, w ramach projektu „The Symphony of Extremes – Born From Finnish DNA” mieszkańcy kraju świętują setną rocznicę niepodległości. 

Paavo Virkunnen z Visit Finland powiedział:

Finowie to naród pełen kontrastów – w obrębie pór roku, natury oraz ludzi. Autentyczność to główny trend w turystyce, odwiedzający są bardzo zainteresowani opowieściami czy lokalnym stylem życia. Kampania łączy całość w fascynującą opowieść dotyczącą nauki i sztuki.   

Z kolei Heli Jimenez, szef marketingu Visit Finland, dodał od siebie;

Symfonia jest symbolem różnorodności – nasze cele podróży sięgają od idyllicznego Lakeland i Archipelago, aż po miejski rytm Helsinek czy arktyczny urok Laponii.

Poniżej możecie zapoznać się z utworem „The Symphony of Extremes”, który przygotował zespół Apocalyptica:

W sieci udostępniono także filmik, na którym pokazano jak udało się połączyć muzykę oraz DNA Finów:

Apocalyptica powstała w 1993 roku w Helsinkach. Wykonują szeroko pojętą muzykę heavy metalową z elementami muzyki poważnej (w tym i symfonicznej). Na koncie mają osiem studyjnych albumów, z czego ostatni, „Shadowmaker”, ukazał się na rynku w kwietniu 2015 roku. Co ciekawe – w przeciwieństwie do poprzednich krążków, zespół zdecydował się współpracować wyłącznie z jednym wokalistą, wybór padł na byłego członka Scars On Broadway – Franky'ego Pereza. Grupa jest ogromnie popularna w Polsce i od samego początku działalności cieszy się wyjątkowym statusem. W tym roku formacja kontynuowała trasę z okazji 20. lecia debiutanckiej płyty „Plays Metallica by Four Cellos”, na której oddali muzyczny hołd Metallice. Na płycie znalazło się osiem kompozycji (m.in. „Master of Puppets”„Creeping Death” czy „Welcome Home (Sanitarium)”) zagranych na wiolonczelach, dzięki czemu słuchacze mogli odkryć na nowo hity najpopularniejszego zespołu metalowego, z kolei Apocalyptica stworzyła nowy gatunek muzyczny.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także