Arcade Fire zakpił z koszulek sióstr Jenner

/ 5 lipca, 2017

Siostry Kylie i Kendall Jenner wywołały w ostatnich dniach burzę, wprowadzając do sprzedaży nowe projekty swoich koszulek.

Rock And Roll Hall Of Fame nie dla Megadeth

Słynne celebrytki po prostu nałożyły swoją twarz na logotypy bądź wizerunki znanych gwiazd, jak Ozzy Osbourne, The Doors, Led Zeppelin czy Metallica, czym wzbudziły gniew i protesty zainteresowanych.

Sharon Osbourne skrytykowała je, pisząc na Twitterze:

Dziewczyny, nie zasłużyłyście by wycierać sobie twarz ikonami muzyki. Pozostańcie przy błyszczykach do ust.

Specjalne pismo, nakazujące wycofanie koszulek ze sprzedaży, wystosował menadżer The Doors, Jeff Jampol, który później powiedział:

Osoby, które udają celebrytki i są sławne z tego, że są sławne, ale niczego nie dokonały, próbują ukraść dorobek osób, które coś stworzyły i pozostawiły po sobie niezwykłą sztukę z niezwykłym przesłaniem.

Oczywiście, szukają atencji, pragną sławy, ale niczego nie robią. To zupełne przeciwieństwo artystów, których depczą. To plucie w twarz sztuce.

Tak wyglądały koszulki sprzedawane przez celebrytki za 125 funtów każda:

Zespół Arcade Fire postanowił natomiast zakpić z pomysłu sióstr Jenner i na koncertach zaczął sprzedawać koszulki z ich podobiznami i nałożonym na nie logo nowego albumu.

Koszulki sióstr zostały już wycofane ze sprzedaży, a Kendall Jenner przeprosiła oficjalnie za linię ubrań:

Projekty te nie były przemyślane i przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni, zwłaszcza rodziny artystów. Jesteśmy wielkimi fankami ich muzyki i nie miałyśmy zamiaru wykazywać się brakiem szacunku dla tych ikon. Koszulki zostały wycofane ze sprzedaży, a wizerunki usunięte. Wyciągniemy nauczkę z tego błędu, jest nam bardzo przykro.

Arcade Fire przygotowuje się do wydania nowego albumu, zatytułowanego „Everything Now”, którego premiera przewidziana jest na koniec lipca.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także