Arcadea. Zespół perkusisty Mastodon zapowiada płytę [WIDEO]

/ 20 kwietnia, 2017

Arcadea to trio, w którego skład wchodzi Brann Dailor z zespołu Mastodon, Raheem Amlani z Withered i Core Atoms ze Zruda.

Wokalista Nothingface nie żyje

Grupa Arcadea podpisała kontrakt z wytwórnią Relapse Records i 16 czerwca 2017 roku wyda swój debiutancki album, zatytułowany po prostu „Arcadea”.

Brzmienie zespołu oparte jest na klawiszach i mocno osadzone w psychodelii, natomiast warstwa tekstowa eksploruje tematy z dziedziny fantastyki i science-fiction. Oto, co możemy przeczytać o koncepcie, towarzyszącym albumowi „Arcadea”:

Album przenosi nas 5 miliardów lat w przyszłość, kiedy nieuniknione zderzenie galaktyk tworzy nowy porządek planet. Zimne, odległe księżyce spotykają się z nowymi słońcami, a rozszerzające się gazowe giganty zapadają się w czarne dziury. Starożytne satelity, wiecznie dryfujące po kosmosie, rejestrują toksyczne miłosne opowieści umierających gwiazd. Formy życia zostały zamrożone i hibernują w okolicy lodowych pierścieni Saturna, a pomiędzy bogami i planetami toczy się kosmiczna wojna. W takim oto wszechświecie Arcadea rządzi jako ostatni czarnoksiężnik.

Przedsprzedaż płyty ruszy wkrótce i wtedy poznamy więcej szczegółów dotyczących wydawnictwa. Na razie znamy okładkę i teledysk do utworu „Gas Giant”, które prezentujemy poniżej.

Arcadea: „Gas Giant”

Mastodon tymczasem wydał niedawno album „Emperor Of Sand”, który w USA rozszedł się w nakładzie 43 tysięcy egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia, co zagwarantowało grupie 7. miejsce najlepiej sprzedających się płyt. W Polsce „Emperor Of Sand” zadebiutował dopiero na 27. pozycji.

W wywiadzie udzielonym portalowi „PitCam.TV” Brann Dailor przyznał, że Mastodon owiał nową płytę aurą tajemnicy, żeby bardziej zaciekawić nią fanów:

Myślę, że to wszystko jest oparte na moim osobistym doświadczeniu z albumami, których premiery wyczekiwałem z wielką ekscytacją w dniach mojego dzieciństwa. Nie było absolutnie żadnej możliwości, żebyś mógł uzyskać jakiekolwiek informacje na temat nadchodzącego albumu. Za wyjątkiem magazynów rockowych lub tym podobnych. Nie było wtedy YouTube i nie było wycieków o albumach. Nie mogłeś otrzymać najnowszego albumu Slayera, póki nie został on wydany.

4 lipca 2017 roku Mastodon wystąpi w klubie B90 w Gdańsku. Bilety do kupienia na stronie Ticketpro.pl.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także