Arch Enemy w Polsce. Wiemy, kto zagra jako support

/ 22 lutego, 2019

3 czerwca, przed występem szwedzkiej kapeli Arch Enemy we wrocławskim klubie A2, zaprezentuje się zespół Death Angel. Ostatnią produkcją studyjną tej grupy jest ich ósmy album – „The Evil Divide”, wydany przez Nuclear Blast Records w 2016 roku.

Arch Enemy w dalszym ciągu promuje rewelacyjny album „Will To Power”, który bije kolejne rekordy popularności i to właśnie w związku z tą płytą zespół ponownie pojawi się w Polsce.

Arch Enemy od jakiegoś czasu nie trzeba już w Polsce jakoś szczególnie przedstawiać. Formacja, którą kapitalny gitarzysta Michael Amott założył wraz z bratem po swoim pożegnaniu się z Carcass w latach 90. XX wieku, koncertuje u nas regularnie i zbudowała pokaźną bazę maniakalnych fanów, sprawiających coraz częściej, że koncerty kapeli są wyprzedane. Melodyjny death metal powstałej w Szwecji i obecnie międzynarodowej grupy z charyzmatyczną weganką Alissą White-Gluz na wokalu, przyjął się nad Wisłą doskonale.

%%REKLAMA%%

MichaelAlissa oraz bębniarz Daniel Erlandsson, basista Sharlee D'Angelo i kiedyś czarujący w Nevermore gitarzysta Jeff Loomis cały czas promują album „Will To Power” z 2017 roku, który w Niemczech dotarł w regularnym notowaniu aż do pozycji trzeciej. Jednak od tej pory dyskografia Arch Enemy wzbogaciła się o kilka pozycji, chociażby winylowy box zawierający covery nagrane przez kapelę w latach 1996-2017, czy epkę „Råpunk” z punkowymi przeróbkami.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także