Arch Enemy zaprezentowali nowy utwór [WIDEO]

/ 10 grudnia, 2021

„House of Mirrors” to tytuł najnowszego singla opublikowanego przez zespół Arch Enemy.


Utwór pt. „House of Mirrors”, który właśnie zadebiutował w serwisach streamingowych oraz na YouTube, jest drugim premierowym singlem Arch Enemy od czterech lat. W drugiej połowie października tego roku zespół opublikował „Deceiver, Deceiver”. Jak na razie nie wiadomo, czy single stanowią zapowiedź nowej płyty szwedzko-kanadyjsko-amerykańskiej grupy.

Na potrzeby „House of Mirrors” przygotowano teledysk, którego realizacją zajęła się polskie studio Grupa13, które od kilku lat współpracuje z czołowymi przedstawicielami rocka. Z ostatecznym efektem współpracy z Arch Enemy możecie zapoznać się poniżej:

Miksem i masteringiem utworu „House of Mirrors” zajął się Jacob Jansen. Tak natomiast na temat utworu wypowiedział się Michael Amott:

Muzycznie jest to pomysł, który krążył po mojej głowie od jakiegoś czasu i w końcu został ukończony. Wszystko zaczęło się od motywu gitarowego, który rozpoczyna utwór, a który naturalnie prowadzi do galopującego, metalowego klimatu lat 80. Jak to zwykle bywa w naszym przypadku, mieliśmy sporo różnych aranżacji i wersji demo tego utworu, aż w końcu pojawi się ten, ośmielę się powiedzieć, kur**sko doskonały!

W 2019 roku zespół Arch Enemy wydał wypełnionymi coverami własnych kompozycji album „Covered in Blood”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także