Arctic Monkeys już w studiu nagraniowym?

/ 11 maja, 2017

Pod koniec grudnia na portalu Twitter pojawiła się informacja na temat zamiarów lidera zespołu, Alexa Turnera, które wiązały się z powstaniem nowej płyty.

Arctic Monkeys pracują nad nową płytą

Dziennikarz BBC, Shamir Masri, w grudniu zamieścił post odnoszący się do wywiadu przeprowadzonego z Turnerem, w którym muzyk potwierdził powrót zespołu do studia. Jednak wokalista zaznaczył, że z niczego nie będę robili w pośpiechu:

Przyjdzie na to odpowiednia pora. Zobaczymy. Nie spieszy nam się.

Niektórzy członkowie Arctic Monkeys, zanim ponownie udali się do studia w celu nagrania szóstego wydawnictwa, pracowali przy innych projektach. Matt Helders, będący perkusistą zespołu, zaangażował się we współpracę przy tworzeniu płyty Iggy’ego Popa i Josha Homme, „Post Pop Depression”. Alex Turner powrócił do porzuconego przez siebie zespołu The Last Shadow Puppets, który tworzy wraz z Milesem Kane'em, co zaowocowało dwoma krążkami „Everything You've Come To Expect” oraz „The Dream Synopsis”.

Fani aktualnie spekulują, czy aby przypadkiem zespół nie zabrał się właśnie za nagrywanie zapowiedzianego albumu. Wskazuje na to seria zdjęć, która może zwiastować pobyt formacji w studiu nagraniowym.

Ekscytacja fanów rośnie wraz z kolejnymi postami publikowanymi w aplikacji Instagram. Między innymi zdjęcie perkusji otoczonej mikrofonami wstawione do sieci przez Matta Heldersa.

 

Meat & Potatoes // Leica M6 // #portra400 #35mm

Post udostępniony przez Matt Helders (@cautioushorse)

W ubiegłym miesiącu równie interesujące zdjęcia pojawiły się na profilu fotografa Daniela Cavalli'ego – zdjęcie Turnera zasiadającego przy pianinie, jak i pozostałe fotografie członków zespołu przebywających w Los Angeles.

 

Mormorando Magnificenza

Post udostępniony przez THIS FEED FEELS GOOD AT NIGHT (@danielecavalli)

 

La Bella Famiglia

Post udostępniony przez THIS FEED FEELS GOOD AT NIGHT (@danielecavalli)

 

High Green

Post udostępniony przez THIS FEED FEELS GOOD AT NIGHT (@danielecavalli)

Album z 2013 roku, „AM”, w Wielkiej Brytanii otrzymał potrójną platynę i zdobył szczyty list przebojów. W USA sprzedał się w około milionie egzemplarzy i bardzo często pojawiał się w pierwszej 10. na listach prezentujących najważniejsze płyty 2013 roku. Singlem promującym to wydawnictwo był utwór „Do I Wanna Know?”.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także