Arctic Monkeys. Nowa płyta ukaże się przed polskim koncertem?

/ 21 marca, 2018

Choć wciąż w sieci nie pojawiła się oficjalna informacja dotycząca premiery szóstego studyjnego albumu Arctic Monkeys, to wiele na to wskazuje, że już w maju na rynku pojawi się następca bardzo ciepło przyjętego krążka „AM” (2013).

Marilyn Manson i Courtney Love we wspólnym teledysku

Taką informację podał w rozmowie z jednym z fanów perkusista kapeli Matt Helders. Ponadto wokalista Alex Turner zapowiedział, że nowy utwór, zwiastujący całość, pojawi się „wkrótce”.

Na razie są to więc tylko przypuszczenia, ale – być może – muzycy będą chcieli połączyć premierę nowego albumu z premierowym koncertem zaplanowanym na 5 maja w Los Angeles. Europejska część trasy Arctic Monkeys rozpocznie się 22 maja w Niemczech. Zespół zawita także do Polski. Brytyjska formacja będzie jednym z czterech headlinerów tegorocznej edycji festiwalu Open'er. Brytyjczycy zagrają pierwszego dnia, 4 lipca. Ponadto w Gdyni zaprezentują się m.in. Nick Cave and the Bad Seeds, Gorillaz, Bruno Mars, Depeche Mode czy Massive Attack.

Warto nadmienić, że będzie to trzecia wizyta tej grupy w naszym kraju i na tym festiwalu. Poprzednio muzycy zagrali na Open'erze w 2009 oraz 2013 roku.

Arctic Monkeys to jeden z najważniejszych zespołów brytyjskich XXI wieku. Grupa powstała w 2002 roku. Na swoim koncie mają pięć studyjnych albumów (wszystkie z nich zostały ciepło przyjęte zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy). W ostatnim czasie członkowie Arctic Monkeys byli zaangażowani również w inne przedsięwzięcia: Matt Helders wziął udział w nagraniu płyty „Post Pop Depression” Iggy’ego Popa i Josha Homme, a Alex Turner wraz z The Last Shadow Puppets wydał longplay „Everything You've Come To Expect” i EP „The Dream Synopsis”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także