Aretha Franklin nie zostawiła testamentu. Jak zostanie podzielony jej majątek?

/ 23 sierpnia, 2018

Aretha Franklin zmarła w ubiegły czwartek, 16 sierpnia, w swoim domu w Detroit, w wieku 76 lat. Od blisko dekady cierpiała ona na raka trzustki. Pomimo tego, artystka nie sporządziła w tym czasie testamentu. Stąd pojawiło się pytanie – co z wycenianym na 80 milionów dolarów majątkiem?

Madonna oddała „dziwaczny” hołd Arecie Franklin na MTV Video Music Awards

Zgodnie z prawem, które obowiązuje w stanie Michigan, jeśli osoba niezamężna umiera i nie pozostawia testamentu, majątek jest dzielony równo pomiędzy wszystkie dzieci. Aretha Franklin miała czterech synów.

Wszyscy już złożyli do sądu odpowiednie dokumenty. Trzeba także wspomnieć, że siostrzenica wokalistki, Sabrina Owens, wniosła pisemną prośbę o wyznaczenie jej jako osobistego przedstawiciela majątku. 

Przez lata namawiałem ją do sporządzenia testamentu. Mam nadzieję, że jej majątek nie będzie początkiem prowadzenia ostrych sporów. Prawie za każdym razem, gdy jakaś sławna osoba nie zostawia po sobie testamentu, kończy się to kłótnią

– powiedział „Detroit Free Press” wieloletni pełnomocnik artystki Don Wilson

Na koniec wspomnijmy, że brak testamentu oznacza, że ​​sprawa podziału majątku Franklin będzie publiczna. 

Pogrzeb Arethy Franklin odbędzie się w przyszłym tygodniu, 31 sierpnia – ceremonia będzie miała charakter prywatny. Natomiast 28 i 29 sierpnia w Muzeum Historii Afroamerykańskiej trumna będzie wystawiona na widok publiczny, dzięki czemu fani artystki będą mogli ją pożegnać.

Urodzona w 1942 roku Aretha Franklin zaczęła śpiewać jako nastolatka w kościelnym chórze gospel. W połowie lat 50. rozpoczęła profesjonalną karierę, wydając album „Songs Of Faith”, a w 1960 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia, nagrywając dla niej serię płyt, ale dopiero w 1967 roku, po podpisaniu kontraktu z Atlantic Records, i wydaniu takich utworów jak „I Never Loved a Man (The Way I Love You)”, „Respect” i „Baby I Love You” odniosła wielki sukces.

W swojej karierze zdobyła 18 statuetek Grammy i sprzedała ponad 75 milionów płyt. W 1987 roku, jako pierwsza kobieta, została włączona do Rock And Roll Hall Of Fame.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także