Ariana Grande wyrównała rekord The Beatles

/ 21 lutego, 2019

W 1964 roku muzycy z The Beatles wprowadzili na podium słynnego zestawienia „Billboard Hot 100” aż trzy swoje kompozycje: „Can't Buy Me Love”, „Twist and Shout” oraz „Do You Want to Know a Secret”. Ich osiągnięcie było niezagrożone przez wiele długich lat, ale właśnie zostało wyrównane przez bijącą rekordy popularności młodą piosenkarkę, Arianę Grande.

The Beatles i The Rolling Stones skrytykowali debiut Led Zeppelin

W najnowszym zestawieniu „Billboard Hot 100” jej trzy kompozycje również znalazły się na podium, a są nimi: „7 Rings”, „Break Up With Your Girlfriend, I'm Bored” oraz „Thank U, Next”. Wszystkie pochodzą z jej najnowszej płyty, która swoją premierę miała w 8 lutego tego roku. Wydawnictwo miało świetne otwarcie również w serwisach streamingowych, gdzie pobiło kilka innych rekordów.

Powstanie nowy film o The Beatles

Odpowiedzialny za wszystkie części „Władcy pierścieni” czy „Hobbita” Peter Jackson został ogłoszony reżyserem nowego filmu poświęconego zespołowi The Beatles. W produkcji „Let It Be” przyjrzy się on okolicznościom powstania ostatniego albumu zespołu, który nagrywano w styczniu 1969 roku. Słynny reżyser będzie miał do dyspozycji 55 godzin nagrań filmowych i 140 godzin nagrań dźwiękowych, które zarejestrowano podczas sesji nagraniowej The Beatles. a które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Podobnie jak w przypadku tegorocznego „They Shall Not Grow Old”, Jackson będzie poddawał obróbce materiał wideo – koloryzował i przekształcał w obraz 3D. Reżyser jest niezwykle zadowolony, że został poproszony o przygotowanie dokumentu:

To będzie niesamowite doświadczenie i spełnienie marzeń dla wszystkich fanów The Beatles – coś jak wehikuł czasu, który przeniesie nas do roku 1969. Usiądziemy w studiu i zobaczymy jak ci przyjaciele tworzą wspólnie wspaniałą muzykę (…) Patrzenie na Johna, Paula, George’a i Ringo pracujących razem, tworzących klasyczne już utwory ze strzępów, nie tylko fascynuje – bawi, podnosi na duchu i jest zaskakująco intymne.

Produkcja ma pełną akceptację wszystkich właściciel praw do twórczości The BeatlesPeter Jackson otrzyma pomoc i wsparcie od Paula McCartneyaRingo Starra, żony Johna Lennona – Yoko Ono – oraz żony George’a Harrisona – Olivii. Nie zdradzono na razie, kiedy film dokumentalny zostanie opublikowany. Więcej szczegółów mamy poznać w niedalekiej przyszłości.

%%REKLAMA%%

„Let It Be” ujrzało światło dzienne w maju 1970 roku i jest ostatnim wydawnictwem z oficjalnej dyskografii The Beatles

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także