Artur Rojek i Łukasz Minta powołali nowy festiwal w Łodzi

/ 28 lutego, 2022


Great September to nowy festiwal w Łodzi, za który odpowiadają Artur Rojek i Łukasz Minta.


Artur Rojek, który kieruje OFF Festivalem i Łukasz Minta, twórca Spring Break, oraz miasto Łódź połączyli siły w nowej inicjatywie. Great September będzie miejscem spotkań branży muzycznej i szansą dla zespołów z całego kraju, by trafić do szerokiej publiczności. Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 września.

Tak organizatorzy podsumowują ideę festiwalu:

Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia. To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break. W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF. Inicjatywa o pełnej nazwie Great September Showcase Festival & Conference łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy czekają na odkrycie (i jako gwiazdy tu wrócą, za kilka lat…). Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania towarzyszyć będą oficjalnej części konferencyjnej, z dyskusjami panelowymi i warsztatami poświęconymi najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej.

Koncerty będą odbywać się w dniach 15-17 września w różnych klubach i miejscach kulturalnych w całej Łodzi. Wkrótce poznamy skład artystów i ceny biletów.

KOMENTARZE

Przeczytaj także