Asking Alexandria zdecydowali, że nie przełożą premiery nowej płyty

/ 11 maja, 2020

Z powodu pandemii koronawirusa przemysł muzyczny przezywa ogromny zastój. Odwoływane są trasy koncertowe, a wiele wydawnictw nie ujrzy światła dziennego w zaplanowanych wcześniej terminach. Grupa Asking Alexandria zapowiedziała nowy album już kilka miesięcy temu i, mimo okoliczności, muzycy nie zdecydowali się na przełożenie jego premiery.

Ben Bruce powiedział:

Firma dystrybucyjna zasugerowała nam, żeby przełożyć premierę, ponieważ jest problem z wydaniem albumów w formie fizycznej. Wszystkie fabryki wstrzymały lub ograniczyły produkcję, więc nie ma możliwości na świetny wynik w pierwszym tygodniu… Nieco z nimi wojowaliśmy, ale ostatecznie postanowiliśmy, że nie zdecydujemy się na przeniesienie premiery.

Zespół zdaje sobie sprawę, że wpłynie to na sprzedaż albumu w formie fizycznej, ale mimo wszystko muzycy są zdania, że to słuszna decyzja, ponieważ dotrzymają danego fanom słowa.

%%REKLAMA%%

Album pt. „Like a House on Fire” będzie miał swoją premierę 15 maja i pojawi się nakładem Sumerian Records. Szósty album Asking Alexandria powstał przy współpracy z producentem Mattem Goodem, który pracował również nad poprzednią płytą zespołu.

Zespół już wcześniej opublikował single „They Don't Want What We Want (And They Don't Care)” oraz „Antisocialist”, które zapowiadały wspomniane wydawnictwo. Ostatnio w sieci pojawiła się kompozycja pt. „Down to Hell”, do której powstał oficjalny teledysk tekstowy:

Tracklista „Like A House On Fire”:

 1. House On Fire
 2. They Don't Want What We Want
 3. Down to Hell
 4. Antisocialist
 5. I Don't Need You
 6. All Due Respect
 7. Take Some Time
 8. One Turns To None
 9. It's Not Me (It's You)
 10. Here's to Starting Over
 11. What's Gonna Be
 12. Give You Up
 13. In My Blood
 14. The Violence
 15. Lorazepam

%%REKLAMA%%

Okładka „Like A House On Fire”:


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także