At the Drive-In udostępnia epkę [AUDIO]

/ 30 stycznia, 2018

Początkowo składająca się z trzech utworów epka „Diamantè” dostępna była na 10-calowych winylach, ale teraz – w związku z rozpoczynającą się w lutym trasą koncertową – zespół At the Drive-In udostępnił ją w całości w serwisach stremingowych.

Pierwsza zagraniczna gwiazda na Przystanku Woodstock 2018

Strona „A” epki „Diamantè” to utwory „Amid Ethics” oraz „Despondent at High Noon”, natomiast „B” to kawałek „Point of Demarkation”. Wszystkie one dostępne są w Spotify, iTunes, Google Play czy Deezerze:

Przypomnijmy, że At the Drive-In zagra w tym roku czternaście koncertów w Europie – wszystko rozpocznie się 22 lutego w Mediolanie, następnie zespół uda się między innymi do Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemiec. Trasa zakończy się w połowie marca w Glasgow.

At The Drive-In to amerykańska grupa, która działała od 1993 do 2001 roku. Jest to jedna z najważniejszych kapel alternatywnego rocka lat dziewięćdziesiątych, która miało ogromny wpływ na rozwój sceny posthardcorowej. Jak dotąd na swoim koncie mają cztery studyjne albumy: „Acrobatic Tenement” (1996), „In/Casino/Out” (1998), „Relationship of Command” (2000) oraz „in•ter a•li•a” (2017). Kilka tygodni po premierze przedostatniego z nich zespół się rozwiązał. Pierwszy raz reaktywowali się (ale tylko na koncerty) w 2012, działalność wznowili ponownie dwa lata temu i zaczęli koncertować. Wystąpili m.in. podczas Open'er Festival.

Obecny skład zespołu kształtuje się następująco: Cedric Bixler-Zavala (wokal), Omar Rodriguez-Lopez (gitara), Paul Hinojos (gitara basowa), Tony Hajjar (perkusja) i Keeley Davis (gitara).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także