At The Drive-In udostępniają nowy singiel

/ 4 kwietnia, 2017

17 lat – tyle czekali fani At The Drive-In na nowy krążek kapeli. Płyta „in·ter a·li·a” (z łacińskiego: „między innymi”) ukaże się 5 maja nakładem Rise Records. Zespół podzielił się trzecim utworem, który promuje ten album. 

Najciekawsze premiery płytowe. Kwiecień 2017

Wcześniej poznaliśmy „Governed By Contagions” i „Incurably Innocent”, teraz przyszła kolej na „Hostage Stamps”, z którym możecie zapoznać się poniżej. 

Do utworu powstał klip zrealizowany w technice animacji poklatkowej, za teledysk odpowiadają: Rob Shaw oraz Damon Locks. Tak z kolei o samej kompozycji wypowiedział się Cedric Bixler Zavala

To jak spacer korytarzem przez zniszczone getto z powodu wojny i czytanie napisów na ścianach.

At The Drive-In: „Hostage Stamps”

Nad brzmieniem całości czuwał Omar Rodriguez-Lopez oraz Rich Costey, który współpracował chociażby z grupą Muse. Album był nagrywany w studiu Sound Factory w Hollywood, gdzie w przeszłości nagrywali m.in. Red Hot Chili Peppers czy Ringo Starr.

Tak prezentuje się tracklista albumu „in·ter a·li·a”:

 1. „No Wolf Like the Present”
 2. „Continuum”
 3. „Tilting at the Univendor”
 4. „Governed by Contagions”
 5. „Pendulum in a Peasant Dress”
 6. „Incurably Innocent”
 7. „Call Broken Arrow”
 8. „Holtzclaw”
 9. „Torrentially Cutshaw”
 10. „Ghost-tape No.9”
 11. „Hostage Stamps”

A tak okładka:

Okładka albumu in·ter a·li·a grupy At The Drive-In

At The Drive-In to amerykańska grupa, która działała od 1993 do 2001 roku. Jest to jedna z najważniejszych formacji alternatywnego rocka lat dziewięćdziesiątych, która miała ogromny wpływ na rozwój sceny posthardcorowej. Jak dotąd na swoim koncie ma trzy studyjne albumy: „Acrobatic Tenement” (1996), „In/Casino/Out” (1998) i „Relationship of Command” (2000). Obecny skład zespołu kształtuje się następująco: Cedric Bixler-Zavala (wokal), Omar Rodriguez-Lopez (gitara), Paul Hinojos (gitara basowa), Tony Hajjar (perkusja) i Keeley Davis (gitara).

Wokalista Cedric Bixler-Zavala i gitarzysta Omar Rodriguez-Lopez po rozwiązaniu w 2001 roku At The Drive-In założyli zespół The Mars Volta, który okazał się jednym z najważniejszych przedstawicieli nowoczesnego rocka progresywnego. Pod tym szyldem wydali kilka ważnych albumów, w tym „De-Loused In The Comatorium” (2003) i „Frances The Mute” (2005). The Mars Volta uległ rozwiązaniu w 2012 roku. Wtedy na krótko powrócił At The Drive-In, jednak Cedric i Omar założyli jeszcze zespół Antemasque, z którym w 2014 roku zadebiutowali albumem „Antemasque”. W 2016 roku Bixler-Zavala zapowiedział na 2017 rok wydanie drugiej płyty Antemasque, zatytułowanej „Saddle on the Atom Bomb”, nie wiadomo jednak, czy w obliczu nowego albumu At The Drive-In i koncertów z nim związanych, płyta ta nie powędruje na półkę.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także