„Avatar 3” niemalże nakręcony, a premiera „Avatara 2” ponownie przesunięta

/ 28 września, 2020

Mający swoją premierę w 2009 roku film „Avatar” okazał się niesamowitym sukcesem komercyjnym. Od pewnego czasu James Cameron pracuje nie nad jedną, ale nad dwiema kontynuacjami produkcji. Pandemia sprawiła jednak, że wiele planów uległo zmianie, a premiera kolejnej części znacznie się przesunęła. Mimo tych problemów twórca „Avatara” przekazał radosną nowinę dotyczącą trzeciej odsłony filmu:

Pracujemy nad ostatnimi sekwencjami live-action. Zostało nam jakieś 10%, co oznacza, że „Avatar 2” jest gotowy w całości, natomiast „Avatar 3” w 95%.

Choć brzmi to bardzo optymistycznie, premiera „Avatara 2” została właśnie ponownie przesunięta. Nie pojawi się w kinach pod koniec 2021 roku, tylko dopiero 16 grudnia 2022 roku. Powodem jest cyfrowa postprodukcja, która – co oczywiste – w wypadku filmów Camerona zajmuje dużo czasu, a wszystko zostało spowolnione z powodu ostatnich wydarzeń. Co jednak ważne, cała ekipa wróciła już do pracy na planie i w studiu. 

%%REKLAMA%%

James Cameron zapewnił jednocześnie, że gdy tylko zostanie ukończona druga część filmu, wszystkie moce przerobowe zostaną przerzucone do prac nad „Avatarem 3”, dlatego jego premiera powinna nastąpić znacznie szybciej. Czy tak będzie? Zobaczymy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także