Avenged Sevenfold chce w 2018 roku zacząć prace nad nową płytą

/ 19 grudnia, 2017

Zespół Avenged Sevenfold wciąż promuje wydany w 2016 roku album „The Stage”, jednak muzycy chcieliby wkrótce rozpocząć prace nad nowym wydawnictwem.

Sabaton nagra płytę o Napoleonie?

M. Shadows w wywiadzie dla „Billboard” powiedział, że latem grupa zamierza ruszyć w „dużą trasę”, po której chętnie rozpoczęłaby prace nad nowym albumem.

Shadows zastrzegł:

Nie mamy na razie nowych piosenek. Pewnie będziemy przez kilka miesięcy dyskutować, zanim zaczniemy pisać. Jest tyle nowych, fajnych inspiracji, które każą nam myśleć poza schematami. Wiem, że płyta będzie inna i fajna. Często trudno znaleźć inspirację, ale gdy już ją znajdziesz, cały proces idzie jak z płatka.

Kilka tygodni temu Avenged Sevenfold udostępnił w sieci koncertowy mini album „Live At The Grammy Museum”, a 22 grudnia ukaże się specjalna edycja „The Stage” z dodatkowymi utworami, w tym przeróbkami, które grupa przez cały rok 2017 udostępniała na swoim kanale Youtube. Jedną z przeróbek jest „Wish You Were Here” Pink Floyd, o której wypowiedział Matt:

Od tej kompozycji zaczęliśmy naszą aktualną przygodę z koverami. Zawsze kochałem ten utwór i w moim odczuciu nie ma możliwości, by uchwycić ten specyficzny klimat oryginału, dlatego też my mieliśmy inny cel. Jest w tej pieśni pewien rodzaj siły, która pasuje do tego, co obecnie dzieje się na świecie. Z naszej strony uwspółcześniliśmy tak ten numer, aby oddawał on również to, co odczuwamy my sami.

Wersja deluxe „The Stage” to ostatni rozdział innowacyjnego podejścia do wydawania albumów, który zespół rozpoczął 12 miesięcy temu, kiedy to ukazał się „krążek niespodzianka” dla fanów – formacja została pierwszym rockowym zespołem na świecie, który wydał album w wersji cyfrowej i fizycznej bez wcześniejszych zapowiedzi.

Więcej o historii i dokonaniach Avenged Sevenfold będziecie mogli przeczytać w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który ukaże się już 27 grudnia, a w którym zespołowi poświęcimy wkładkę.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także