Avenged Sevenfold opublikowali nowy utwór [AUDIO]

/ 17 września, 2018

Nowa piosenka Avenged Sevenfold zatytułowana jest „Mad Hatter” i właśnie została opublikowana. Powstała na potrzeby ścieżki dźwiękowej gry „Call of Duty: Black Ops 4”, która do sklepów trafi 12 października.

Przy okazji premiery utworu, zespół zapowiedział publikację epki składającej się z czterech kompozycji. Wydawnictwo zatytułowane będzie „Black Reign” i złożą się na nie wszystkie utwory przygotowane w związku z premierą „Call of Duty: Black Ops 4”.

O piosence „Mad Hatter” wokalista M. Shadows powiedział w „Kerrang!”:

Jest mroczna i posępna. Chcieliśmy zawrzeć w niej inne brzmienie niż takie typowe dla strzelanki. Dzięki takim utworom możemy eksperymentować ze swoim brzmieniem. Tę umieściłbym w szufladce „mroczna alternatywa”.

W lipcu Avenged Sevenfold odwołał wszystkie zaplanowane koncerty ze względu na infekcję wirusową wokalisty. Matt Shadows napisał w oświadczeniu:

Po europejskiej trasie koncertowej dopadła mnie okropna infekcja wirusowa, która pozbawiła mnie głosu. Starałem się odpoczywać, odwiedzałem lekarzy, ale z głosem było coraz gorzej. Po tygodniach na sterydach okazało się w czym problem. Na moich strunach głosowych utworzył się pęcherzyk wypełniony krwią, przez którego nie mogą wibrować. Mówiąc w skrócie: nic nie mogę śpiewać, a każda próba tylko pogarsza sprawę. Na szczęście lekarze twierdzą, że po trzech miesiącach odpoczynku, wszystko powinno wrócić do normy.

Niestety, oznacza to, że musimy odwołać wszystkie zaplanowane koncerty. (…)

Chcę, żebyście wiedzieli, że próbowałem wszystkiego, żeby móc zaśpiewać. Po prostu w tej chwili jest to niemożliwe.

Kilka miesięcy temu M. Shadows przyznawał w wywiadach, że po zakończeniu trasy koncertowej w USA grupa zamierza wziąć trochę wolnego, zanim zacznie pracować nad nowym albumem – to nastąpi najpewniej dopiero w 2019 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także