Avenged Sevenfold udostępniają premierowy utwór [AUDIO]

/ 16 lipca, 2017

Wydając niespodziewanie w październiku 2016 roku album „The Stage”, muzycy Avenged Sevenfold zdradzili, że projekt będzie ewoluował i z biegiem czasu wypuszczane będą kolejne nagrania, które na płytę nie weszły. Jakiś czas temu usłyszeliśmy przeróbkę piosenki „Malagueña Salerosa” oraz kower utworu „Retrovertigo” z repertuaru Mr. Bungle, a teraz członkowie Avenged Sevenfold udostępnili premierową kompozycję.

Kerry King (Slayer) wybiera ulubione metalowe płyty

W sieci można zapoznać się już z utworem zatytułowanym „Dose”, który powstał z myślą o grze „Dungeon Hunter V”. A konkretnie jako soundtrack do jednego z poziomów, który został zainspirowany twórczością Avenged Sevenfold

Poniżej możecie zobaczyć także zwiastun gry „Dungeon Hunter V”:

M. Shadows o nowej kompozycji mówi następująco:

Pod względem muzycznym „Dose” miało być drugą częścią utworu „Roman Sky” [z albumu „The Stage” – przyp. szy], posiadało bowiem filmowy klimat. Zmieniliśmy to jednak i oparliśmy utwór na bardziej metalowych brzmieniach. 

Tekst został zainspirowany nierozwiązaną tajemnicą, której historia sięga lat pięćdziesiątych i dotyczy podróżniczki linii lotniczych, która, jeśli w to uwierzysz, przybyła do nas z innego wymiaru. Według raportów – pojawiła się ona na lotnisku w Tokio z paszportem z kraju, który nie istniał na mapie. Została zatrzymana w celu przesłuchania, ale zniknęła w tajemniczych okolicznościach z pokoju strzeżonego przez urzędników, zabierając ze sobą wszystkie dowody potwierdzające jej istnienie. Ma to związek z teorią, że istnieją nieskończone możliwości naszego życia w czasie i przestrzeni. 

Nie wiem czy ta historia jest prawdziwa, ale fascynuję się takimi rzeczami i pomyślałem, że to świetny pomysł, aby umieścić go w tym utworze.   

M. Shadows wskazuje ulubione metalowe albumy

Nie tak dawno na stronie magazynu „Rolling Stone” pojawiło się zestawienie 100 albumów metalowych wszech czasów. Podczas tworzenia rankingu redaktorów wspierali muzycy, wśród których znalazł się m.in. M. Shadows – lider i wokalista Avenged Sevenfold.

Choć M. Shadows (a właściwie Matthew Charles Sanders) wciąż należy jeszcze do młodszego pokolenia metalowych muzyków (rocznik 1981), na jego liście nie zabrakło bardzo ważnych płyt, które ukazały się w latach osiemdziesiątych. Są więc klasyczne albumy, jak „Master of Puppets” Metalliki czy „The Number of the Beast” Iron Maiden. Na liście M. Shadowsa rządzą jednak płyty wydane w kolejnej dekadzie, czyli okresu w którym wokalista muzycznie dorastał.

Tak prezentuje się „dziesiątka” wokalisty Avenged Sevenfold:

  • At the Gates – „Slaughter of the Soul” (1995)
  • Dream Theater – „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory” (1999)
  • Helloween – „Keeper of the Seven Keys: Part II” (1988)
  • Iron Maiden – „The Number of the Beast” (1982)
  • Korn – „Korn” (1994)
  • Megadeth – „Countdown to Extinction” (1992)
  • Metallica – „Master of Puppets” (1986)
  • Pantera – „Far Beyond Driven” (1994)
  • Queensryche – „Operation: Mindcrime” (1988)
  • System of a Down – „Toxicity” (2001)

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także