Avril Lavigne opublikowała emocjonalny list. Walczy z chorobą!

/ 7 września, 2018

Nagle i bez żadnej zapowiedzi Avril Lavigne zniknęła z muzycznego światka. Artystka, która całkiem niedawno święciła ogromne sukcesy, nagle przestała pojawiać się publicznie, koncertować czy publikować premierową muzykę. Wiadomo było, że ma problemy zdrowotne. Po jakimś czasie w jednym z wywiadów zdradziła, że ma boreliozę; natomiast gościnnie na scenie pojawiła się dopiero w 2017 roku – obok Nickelback.

W końcu postanowiła opowiedzieć swoją historię i opublikowała obszerny list, w którym przeczytać możemy miedzy innymi:

Mija pięć lat od kiedy pojawił się mój ostatni album. Ostatnie kilka lat spędziłam w moim domu, gdzie toczyłam walkę z chorobą – boreliozą. To były najgorsze lata mojego życia, musiałam toczyć psychiczne i emocjonalne bitwy. Jestem niezwykle dumna, że potrafiłem te zmagania przekształcić w muzykę. Pisałam utwory w moim łóżku, czy na kanapie, a większość udało mi się nagrać.

Piosenkarka zapowiedziała już publikację pierwszego utworu – będzie nim „Head Above Water”, który swoją premierę będzie miał 19 września:

Dziękuję, że czekaliście tak długo i cierpliwie, aż poradzę sobie z tą walka, która niestety wciąż trwa – to walka o moje życie. Zdecydowałam, że pierwszy opublikowany utwór będzie nosił tytuł „Head Above Water”. To pierwsza kompozycja, którą stworzyłam zaraz po tym, gdy przeżyłam najstraszniejszy moment mojego życia.

– napisała artystka.

Avril Lavigne dalej zdradziła, że lekarze mieli ogromny problem najpierw ze zdiagnozowaniem, a później leczeniem jej dolegliwości. Wszystko to sprawiło, że bardzo poważnie martwiła się o swoje życie i zdrowie. Uznała, że teraz, gdy jej stan jest znacznie lepszy, będzie to odpowiedni moment, żeby podzielić się swoją historią z fanami i opublikować premierową muzykę.

W lipcu 2012 roku Avril Lavigne związała się z Chadem Kroegerem, liderem i wokalistą zespołu Nickelback. Poznali się podczas współpracy nad piątą płytą Lavigne, na początku 2012 roku. Ich małżeństwo, które zawarli w lipcu 2013 roku, nie przetrwało długo – rozeszli się w 2015 roku.

Dyskografię artystki zamyka opublikowany w 2013 roku album „Avril Lavigne”.

Urodzona w 1984 roku Avril Lavigne zadebiutowała w 2002 roku płytą „Let Go”, która rozeszła się na całym świecie w kilkunastomilionowym nakładzie, promowana singlami „Complicated”, „Sk8ter Boi” i „I’m With You”. Kolejne płyty, „Under My Skin” i „The Best Damn Thing”, utwierdziły jej sukces na scenie pop rocka. Ostatnia płyta artystki, zatytułowana po prostu „Avril Lavigne”, ukazała się w 2013 roku. Znalazł się na niej utwór „Bad Girl” zaśpiewany wspólnie z Marilynem Mansonem.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także