Axl Rose nie był liderem Guns N' Roses? Zaskakująca odpowiedź gitarzysty

/ 23 września, 2020

Gitarzysta Richard Fortus, który w Guns N’ Roses gra od 2002 roku udzielił wywiadu dla „The Radical With Nick Terzo”, w którym opowiedział nieco o kulisach działania zespołu. Choć Axl Rose jest jedynym stałym członkiem grupy i posiada prawa do nazwy Guns N’ Roses, jego rola niekoniecznie musi być tak duża, jak uważają niektórzy.

Richard Fortus twierdzi, że w latach 1998-2004, ważną rolę w zespole odgrywał basista, Tommy Stinson. Zapytany wprost, czy w tamtych czasach Axla Rose’a można było uznać za kierownika muzycznego Gunsów i lidera grupy, Richard odparł:

Ta rola w dużej mierze przypadała Tommy’emu. Niejako została mu ona narzucona. Axl był jednak zawsze ostatecznym arbitrem.

%%REKLAMA%%

Od 2016 roku Guns N’ Roses grają ponownie z Duffem McKaganem i Slashem w składzie i Richard twierdzi, że znakomicie się dogadują:

Początkowo byliśmy ostrożni, nie chcieliśmy sobie nadepnąć na odcisk, musieliśmy się wyczuć. Ale granie z tymi gośćmi jest jak marzenie, wszyscy jesteśmy jednakowo oddani sprawie, a to rzadka sytuacja.

GUNS N' ROSES WYDANIE SPECJALNE – KUP TERAZ

rf | fot. Raph_PH

KOMENTARZE

Przeczytaj także