Babymetal opublikowały nowy utwór i ogłosiły trasę

/ 10 maja, 2019

Japoński zespół Babymetal opublikował pierwszy utwór zapowiadający nową płytę. Grupa, która od kilku miesięcy działa jako duet zamierza wydać nowy album jeszcze w 2019 roku.

Nowa piosenka Babymetal nosi tytuł „Elevator Girl” i dostępna jest do odsłuchu w platformach streamingowych. Grupa zapowiedziała też trasę koncertową po USA wraz z zespołem Avatar. Wystartuje ona na początku września 2019 i potrwa do połowy października.

Babymetal bez Yuimetal

Przez niemalże cały ubiegły rok spekulowało się, że Yuimetal opuści pop-metalowy zespół, jednak na oficjalne oświadczenie musieliśmy czekać aż drugiej połowy października. Przypomnijmy, że Yuimetal opuściła kilka koncertów w 2017 roku z powody choroby, ale również w 2018 roku nie pojawiła się na scenie.

Oświadczenie zespołu:

Yuimetal wyraziła chęć powrotu do występowania z grupą po tym, jak w grudniu miała problemy ze zdrowiem. Od jej nieobecności, zarówno Su-metal jak i Moametal oraz cała ekipa czekali na jej powrót. Ostatecznie Yuimetal zdecydowała, że nie będzie występowała na trasie Babymetal World Tour 2018 w Japonii i że nie będzie już częścią zespołu. Dziękujemy jej za cały wkład i życzymy szczęścia w przyszłych projektach.

%%REKLAMA%% 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także