Fani rocka najbardziej przepłacają za bilety. Jacy artyści są na szczycie? [WYNIKI BADAŃ]

/ 22 maja, 2022


Ceny biletów na koncerty klasycznych rockowych wykonawców są najwyższe w branży. Kto najwięcej żąda za bilety?


Portal „FinanceBuzz” przeprowadził badanie cen biletów na koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Wynika z niego, że koncerty rockowe są najdroższą formą rozrywki.

W badaniu wzięto pod uwagę koncerty 800 artystów z lat 2017-2021. Wynika z niego, że najdroższe bilety są na koncerty gwiazd rocka. Średnia cena biletu na koncert w kategorii „classic rock” wynosiła 119,14 dolarów. Na drugim miejscu był pop z ceną 100,65$ a na trzecim muzyka latynoska z 91,38$. „Zwykły” rock uplasował się na pozycji czwartej z ceną 85,94 dolara. Najtańszy z kręgów rocka jest rock alternatywny ze średnią ceną 63,54$. Za nim jest tylko EDM i muzyka chrześcijańska.

Najdroższe bilety w tym okresie miał Bruce Springsteen. Średnia cena biletu (chodzi o występy na Broadwayu) wynosiła aż 508,93$. Na drugim miejscu była Lady Gaga (337,43$). Metallica uplasowała się na czwartym miejscu ze średnią ceną biletów 229,31$.

Czy takie wysokie ceny sprzyjają sprzedaży biletów? Zapewne nie, bo najwięcej biletów sprzedali artyści popowi. Rock i rock klasyczny zajęły drugie i trzecie miejsce.

Również jeśli chodzi o średnie wpływy z trasy rock i classic rock przegrywają z popem.

Pełne wyniki badań wraz z omówieniem możecie znaleźć na stronie FinanceBuzz.

KOMENTARZE

Przeczytaj także