Bartosz „Fisz” Waglewski (Fisz Emade Tworzywo): Bunt dzisiaj to sposób na kasiorę

/ 2 listopada, 2021

Bartosz „Fisz” Waglewski jest jednym z bohaterów listopadowego „Teraz Rocka”, który kilka dni temu trafił do sprzedaży.


Kilka dni temu ukazał się nowy album zespołu Fisz Emade Tworzywo zatytułowany „Ballady i protesty”. Wydawnictwo spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Na jego temat sporo powiedział Bartosz „Fisz” Waglewski, który udzielił wywiadu Robertowi Filipowskiemu. Rozmowa pojawiła się w opublikowanym właśnie „Teraz Rocku”. Wśród wielu tematów pojawił się również ten związany z wątkiem buntu wśród przedstawicieli młodego pokolenia:

Myślę, że u młodych ludzi zawsze jest potrzeba odreagowania. Są ciekawe takie czysto estetyczne bunty, które mają szanse dotrzeć do większej ilo­ści ludzi jak Zdechły Osa. Wciąż jedynym nurtem, który ma w sobie coś z subkultury, pozostaje hip hop, co jest zadziwiające, bo utrzymuje się najdłużej na rynku, bo jed­nak punk czy grunge trwały dużo krócej, acz pozostawiły po sobie nowe odłamy. Natomiast słuchając co poniektórych raperów, mam wrażenie, że totalnie po­chłonął ich świat pełny gadżetów i łatwej kasy… Nasze pokolenie pamięta świat bez internetu, pamięta komunę, a moje dzieci wychowane są na yutuberach, tiktokerach. Często mam wrażenie, że bunt dzisiaj też jest po prostu sposobem na przede wszystkim kasiorę. Są rzeczy szczere, prawdziwe, jest nowa scena w Anglii, zespoły takie jak Squid, Black Midi, ale jak sobie poradzą na dłuższą metę? Staram się być optymistą i myślę, że wszyscy będą mieli dość tej czysto komercyjnej, infan­tylnej, głupiej papki. Natomiast na razie jesteśmy na etapie algorytmów i wszech­obecnego wciskania kitu.

Całą rozmowę, a także recenzję płyty „Ballady i protesty” znajdziecie w listopadowym „Teraz Rocku”, który od kilku dni dostępny jest w sprzedaży. Zarówno w kioskach w całej Polsce, jak i w naszym sklepie internetowym.

LISTOPADOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

KOMENTARZE

Przeczytaj także