Basista AC/DC wspomina, jak Malcolm Young znokautował Geezera Butlera

/ 21 stycznia, 2021


Na wspólnej trasie AC/DC i Black Sabbath doszło do incydentu, który nie skończył się najlepiej dla obu zespołów.


W 1977 roku AC/DC grał o trasę koncertową z Black Sabbath. Ówczesny basista AC/DC, Mark Evans, w wywiadzie dla „Let There Be Talk” wspomina, jak Malcolm Young znokautował Geezera Butlera.

Mark mówi:

Z jakiegoś powodu Malcolm miał utarczkę z Geezerem. Nie wiem, co się stało, ale Malcolm pił całą noc, a potem wrócił do hotelu z Black Sabbath. Nie było mnie przy tym, ale z jakiegoś powodu powalił Geezera Butlera. Po prostu go znokautował. Mówiło się, że ktoś miał broń albo nóż. Następnego ranka, kiedy wyruszaliśmy z miasta, Mal powiedział: „Muszę zatrzymać się w hotelu”. Po co miał iść do hotelu Black Sabbath? Tak czy inaczej powalił Geezera, a my zostaliśmy wykopani z trasy.

Pomimo tej przykrej konfrontacji Mark wspomina, że niektóre relacje między członkami obu zespołów były bardziej przyjazne. Najlepiej przypadli sobie do gustu Ozzy Osbourne i Bon Scott:

Jeśli chciałeś spędzić dziką noc nad rzeką w Hamburgu, mogłeś wyrwać się z Ozzym i Bonem. Potrafili roznieść całe miasto.

Wydanie Specjalne „Teraz Rocka” poświęcone Black Sabbath i Ozzy’emu Osbourne’owi wciąż dostępne jest w sprzedaży, także w formie pakietu z pozostałymi Wydaniami Specjalnymi.

5X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także