Basista Celtic Frost, Martin Eric Ain, nie żyje

/ 22 października, 2017

Martin Eric Ain zmarł w sobotę, 21 października 2017 roku, w wieku 50 lat. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Evanescence opublikował nowy teledysk

O śmierci Martina Erica Aina poinformował lider Celtic Frost, Thomas Gabriel Fischer:

Jestem głęboko poruszony odejściem Martina. Nasze stosunki były bardzo zawiłe i niepozbawione konfliktów, ale nasze ścieżki życiowe często się przeplatały, od kiedy poznaliśmy się w 1982 roku.

Martin Eric Ain (prawdziwe nazwisko Martin Stricker) urodził się 19 lipca 1967 roku w Stanach Zjednoczonych. W zespole Celtic Frost działał od samego początku aż do zawieszenia działalności w 2008 roku, jednak okresowo spędzał czas poza grupą. Wziął udział w nagraniach albumów „Morbid Tales”, „Into The Pandemonium”, „Vanity/Nemesis” i „Monotheist”. Na tej ostatniej płycie zaśpiewał w utworze „A Dying God Coming Into Human Flesh”.

Zespół Celtic Frost był jedną z głównych inspiracji w nurtach black metalu, death metalu i thrash metalu. Wśród grup, które wymieniały ten szwajcarski zespół jako jedną z najważniejszych inspiracji są Anthrax, Obituary, Death, Marduk, Dimmu Borgir, Paradise Lost, Evoken, Napalm Death, a także Nirvana. David Grohl zaprosił nawet wokalistę zespołu, Thomasa Fischera do udziału w projekcie Probot, w utworze „Big Sky”.

Po odniesieniu sukcesu z Celtic Frost, Martin Eric Ain zaczął prowadzić w Zurychu sklep płytowy, a także wieczory Karaoke w Mascotte Club.

O jego śmierci wypowiedział się także King Ov Hell z zespołów Gorgoroth i God Seed:

Właśnie dowiedziałem się, że mój drogi przyjaciel, Martin Ain, zmarł w wieku 50 lat. Jego działalność z Celtic Frost i Hellhammer była ogromną inspiracją dla mnie i tysięcy innych osób. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu.

Celtic Frost –  „A Dying God Coming Into Human Flesh

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także