Bastille udostępnia nowy utwór [AUDIO]

/ 10 maja, 2018

Jeszcze w tym roku na rynku – wszystko na to wskazuje – ukaże się nowe studyjne wydawnictwo grupy Bastille. Muzycy udostępnili nową kompozycję w sieci, zgodnie z tytułem, piętnaście minut po północy.

Metallica zagrała z niespodziewanym gościem 

Poniżej możecie zapoznać się z premierowym utworem zatytułowanym „Quarter Past Midnight”:

Tak jak już wspomnieliśmy: nagranie zapowiada nadchodzący, trzeci longplay formacji. Jego szczegóły na razie nie są znane. 

W informacji prasowej, lider zespołu, Dan Smith powiedział:

„Quarter Past Midnight” jest próbą uchwycenia chwili w nocy. Niektórzy ludzie zmierzają wówczas do domu, dla innych – to dopiero początek. Utwór opowiada o byciu w czyimś samochodzie, który przejeżdża przez miasto. Chciałem uchwycić uczucie podniecenia oraz pośpiechu.

Łatwiej jest uciec nocą. Miejsce, które nie są normalnie otwarte, są wtedy otwarte dla świata, a miejsce, które kojarzysz z rzeczywistością i pracą, są natomiast zamknięte. Istnieje równoległy wszechświat i inna grupa ludzi, która jest wtedy poza domem. 

Bastille został założony w 2010 roku. Nazwa pochodzi od Dnia Bastylii, czyli francuskiego święta narodowego. Grupa wykonuje muzykę na pograniczu rocka alternatywnego i synthpopu. Na swoim koncie mają dwa studyjne albumy: „Bad Blood” (2013) i „Wild World” (2016). Natomiast pod koniec ubiegłego roku, w sieci pojawiła się kompozycja „World Gone Mad” pochodząca z filmu „Bright”

Grupa jest bardzo popularna w Polsce, nic więc dziwnego, że muzycy chętnie odwiedzają nasz kraj. Dotychczas zespół Bastille zagrał u nas sześciokrotnie: ostatni raz, w ubiegłym roku, podczas Czad Festiwalu w Straszęcinie.

W kwietniu natomiast zespół zakończył trasę „ReOrchestrated”, podczas której wykonywali swoje kompozycje w nowych odsłonach.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także