Behemoth i Testament na Letniej Scenie Progresji – szczegóły wydarzenia

/ 29 stycznia, 2024
fot. Sylwia Makris & Christian Martin Weiss

Behemoth ogłosił niedawno trasę koncertową, której gościem specjalnym będzie Testament. Zespoły pojawi się na jednym koncercie w Polsce.


Niedawno podano, szczegóły trasy koncertowej zespołu Behemoth, która zorganizowana została z okazji 33-lecia istnienia grupy. Formacja latem wyruszy w europejską trasę koncertową, która nie pominie też Polski – Behemoth zagra 21 lipca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Gościem specjalnym trasy będzie legendarny zespół thrashmetalowy Testament.

Teraz poznaliśmy więcej szczegółów związanych z koncertem, którego organizacją zajęło się Knock Out Productions. Obok Behemotha i Testemantu pojawią się portugalscy blackmetalowcy z grupy Gaerea.

Bilety na polski koncert Behemotha i zaproszonych gości trafią do sprzedaży 31 stycznia o godzinie 10:00. Będę dostępne między innymi na stronie organizatora.

Zaprezentowano również oficjalny plakat koncertu:

Behemoth w Polsce - plakat

Behemoth – legenda polskiego metalu

Behemoth powstał w Gdańsku w 1991 roku z inicjatywy Adama Nergala Darskiego. Grupa swój debiutancki album zatytułowany „Sventevith (Storming Near the Baltic)” wydała w 1995 roku, a wkrótce potem stała się jednym z najważniejszych metalowych zespołów znanych na całym świecie.

Albumy „Evangelion” z 2009 roku i „The Satanist” z 2014 zdążyły wejść do kanonu ciężkich brzmień. Dyskografię Behemotha zamyka album „Opvs Contra Natvram” z 2022 roku.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także