Behemoth z najbardziej wyczekiwanym albumem 2018 roku według brytyjskiego portalu

/ 30 listopada, 2017

Behemoth pracuje nad swoim jedenastym albumem studyjnym, którego premiera ma nastąpić w 2018 roku. Na następcę wydanego w 2014 roku albumu „The Satanist” czekają fani na całym świecie.

Kolejna gwiazda na Impact Festival

W zestawieniu „10 najbardziej wyczekiwanych płyt 2018 roku” przygotowanym przez portal „Whatculture” nowy, jeszcze niezatytułowany album Nergala i spółki, znalazł się na pierwszym miejscu.

Redaktorzy portalu w swojej opinii odnieśli się do wydanego w 2014 roku albumu „The Satanist”, pisząc:

Tamten album był doskonałym przykładem, jak powinna brzmieć muzyka ekstremalna: mieszał niezliczone podgatunki ciężkiego grania, tworząc zróżnicowaną, ale niedającą chwili wytchnienia przejażdżkę. Jak Behemoth zamierza przeskoczyć to dokonanie, które przez wielu uznawane jest za szczytowe, pozostaje tajemnicą. Nergal jednak wydaje się pewny siebie, że uda mu się to zrobić (szczerze mówiąc, bylibyśmy zdziwieni, gdyby nie był).

Behemoth w tym zestawieniu pokonał wielu innych uznanych wykonawców. Oto cała dziesiątka:

  1. Behemoth – TBA
  2. Avatar – Avatar Country
  3. Watain – Trident Wolf Eclipse
  4. Judas Priest – Firepower
  5. Machine Head – Catharsis
  6. Possessed – TBA
  7. Skeletonwitch – TBA
  8. Harakiri For The Sky – Arson
  9. VIMIC – Open Your Omen
  10. Black Label Society – Grimmest Hits

Komentarze do wszystkich albumów możecie przeczytać pod tym adresem.

Behemoth reaktywuje stary skład

14 i 15 grudnia 2017 roku odbędą się dwa szczególne koncerty Behemotha w Warszawie, pod hasłem Merry Christless. Zespół przygotowuje na nie wyjątkowe niespodzianki i właśnie zdradził jedną z nich.

Na obu koncertach będziemy mogli zobaczyć skład z czasów kontrowersyjnej dla fanów grupy płyty „Grom”, wydanej w 1996 roku. Do Nergala dołączy basista Leszek „Les” Dziegielewski oraz perkusista Adam „Baal” Muraszko.

Jeśli myśleliście, że nigdy nie ujrzycie na scenie składu z płyty „Grom”… byliście w błędzie! Były perkusista Baal i [basista] Les dołączą do Nergala na OBA koncerty z serii Merry Christless w Warszawie, 14 i 15 grudnia. A to nie wszystkie niespodzianki, jakie szykujemy na te specjalne koncerty.

Na koncertach Merry Christless w warszawskim klubie Progresja Music Zone, oprócz Behemotha ujrzymy także zespoły Master’s Hammer, Mgła, Infernal War (tylko 14), In Twilight’s Embrace (tylko 14), Witchmaster (tylko 15) i Mentor (tylko 15). Bilety na drugi koncert zostały już wyprzedane. Na pierwszy koncert jeszcze można nabyć wejściówki. Będą to jedyne tej jesieni koncerty Behemotha w Polsce.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także