Behemoth udostępnia fragment nowej muzyki za… modlitwę

/ 31 lipca, 2018

Behemoth przygotowuje się do wydania nowego albumu. Jedną z akcji promocyjnych stworzonych przez grupę jest specjalna strona internetowa, na której możecie zapoznać się ze zwiastunem nowego materiału pod warunkiem, że przeczytacie na głos krótką modlitwę.

Czy to okładka nowego albumu Behemotha?

Wszystko to znajduje się pod tym adresem. Klikając na odnośnik „ready to pray” odsłania nam się karta z Modlitwą Behemotha, która brzmi następująco:

Living God!

I shall not forgive!

Jesus Christ!

I forgive Thee not!

Potrzebny jest mikrofon, który zarejestruje nasz głos, żeby strona przepuściła nas dalej.

Na górze strony jest też zegar odliczający czas, prawdopodobnie do oficjalnej premiery pierwszego utworu zapowiadającego nową płytę.

W rozmowie z magazynem „Kerrang!” lider Behemotha wyraził niedawno przekonanie, że dzisiejsza muzyka rockowa jest zbyt bezpieczna.

Adam Nergal Darski odniósł się do incydentu sprzed kilku miesięcy, kiedy Josh Homme kopnął podczas koncertu Queens Of The Stone Age fotoreporterkę stojącą pod sceną. Do dziś nie wiadomo, czy zrobił to celowo, ale wylała się na niego fala krytyki.

Nergal powiedział:

Z jednej strony to co zrobił było złe i taka rzecz nie powinna zajść. Z drugiej strony myślę sobie: „Hej, to przecież rock and roll”. Rock może być niebezpieczny. Może być chaotyczny. Może być głupi. Rządzi się własnymi prawami.

Kiedyś ludzie ciągle przedawkowywali, umierali, zabijali się. Wywodzimy się z kultury, która zawsze używała narkotyków i alkoholu, okazjonalnie możemy z tym przesadzić.

Trzeba pamiętać, że rock polega na wolności i szczerości. Czasami rock może cię urazić. Jeśli nie chcesz poczuć się urażony, posłuchaj lepiej Justina Biebera.

Kilka dni temu Behemoth znowu wzbudził kontrowersje umieszczając grafikę nawiązującą do słynnego gotycko-renesansowo retabulum ołtarzowego „Ołtarz z Isenheim” z XVI wieku autorstwa Matthiasa Grünewalda, twórcy malowanych kwater, i Niklausa von Hagenau, autora rzeźb korpusu ołtarza.

W wersji Behemotha zamiast ukrzyżowanego Jezusa widzimy Nergala. Podpis pod zdjęciem głosi „GOD=DOG | Soon”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także