Behemoth udostępnia koncertową wersję „The Satanist” [WIDEO]

/ 26 marca, 2018

13 kwietnia ukaże się nowe wydawnictwo formacji Behemoth zatytułowane „Messe Noire” (DVD/CD, Blu-Ray). Grupa udostępniła w sieci koncertową wersję tytułowego utworu z ostatniej studyjnej płyty, który zapowiada nadchodzące wydawnictwo.

Slayer, Guns N' Roses i inni – nowe płyty dostępne w Biedronce

Po kilku krótkich zapowiedziach „Messe Noire” zespół Behemoth w końcu udostępnił pierwszy (w całości) muzyczny fragment warszawskiej występu. Poniżej możecie zobaczyć jak na żywo, podczas tamtego wieczoru, wypadł utwór „The Satanist”:

Lider grupy, Adam Nergal Darski, nadchodzące wydawnictwo zapowiada następująco (źródło: Mystic):

Znajdziecie tu wszystko, co doskonale oddaje magię występów Behemoth na żywo. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy się teraz tą magią ze wszystkimi podzielić. „Messe Noire” ukazuje prawdziwą moc tego, co robimy jako zespół, pokazuje energię, którą współdzielimy z naszymi fanami. Wydawnictwo traktujemy również jako swojego rodzaju zwieńczenie całego cyklu związanego z albumem „The Satanist” – a było to niesamowite doświadczenie i bardzo istotny rozdział w karierze Behemoth. Poprzez wydanie „Messe Noire” chcemy podziękować „naszym legionom” na całym świecie za niesamowite wsparcie jakie nam okazują. A teraz niech przemówi sztuka… 

Na „Messe Noire” fani zespołu znajdą – przede wszystkim – materiały koncertowe: występ w warszawskiej Progresji, który odbył się 8 października 2016 roku: „Live Satanist” wyreżyserowany przez Dariusza Szermanowicza z Grupy13, a także bonusowy koncert „Messe Noire: Live Assault” zarejestrowany podczas festiwalu Brutal Assault 2016.

Grupa ponadto zebrała wszystkie teledyski zrealizowane do utworów z ostatniej studyjnej płyty „The Satanist”. Z kolei na płycie CD znajdzie się 9 kompozycji z warszawskiego koncertu. Materiał audio będzie również dostępny na winylu: czarnym, srebrnym lub złotym. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także