Behemoth udostępnia swój „najbardziej spektakularny” teledysk [WIDEO]

/ 14 kwietnia, 2018

Wczoraj swoją premierę miało nowe koncertowe wydawnictwo formacji Behemoth zatytułowane „Messe Noire”. Znajdziemy na nim m.in. teledysk do utworu „O Father O Satan O Sun!”, który można również obejrzeć na oficjalnym kanale grupy na YouTubie. 

Kultowa EPka Metalliki znowu w sprzedaży

W wywiadzie, który znajdziecie w najnowszym, kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, przeprowadzonym przez Roberta Filipowskiego, Nergal powiedział:

Teledysk „O Father O Satan O Sun!” moim zdaniem jest naszym najlepszym. Oczywiście do czasu, aż wydamy kolejne, które będą trzęsieniem ziemi! Ten klip to dla mnie taka kropka nad „i”, jeśli chodzi o tę płytę [mowa oczywiście o ostatniej – „The Satanist”, przyp. szy]. Mówiłem o nim już od dwóch lat, agitowałem, mocno lobbowałem tę ideę. Sami musieliśmy pokryć koszty, ale warto było zainwestować i stworzyć najbardziej spektakularny klip Behemotha.

I dodał:

Wygląda, jakbyśmy kręcili to na Księżycu, ale nagrywaliśmy w Kotlinie Kłodzkiej w wynajętym kamieniołomie, chyba jeszcze działającym. Fantastyczne miejsce.

Z teledyskiem możecie zapoznać się poniżej:

Na wspomnianym wydawnictwie „Messe Noire”, oprócz wszystkich teledysków zrealizowanych do utworów z ostatniej studyjnej płyty „The Satanist”, fani zespołu znajdą – przede wszystkim – materiały koncertowe:

  • występ w warszawskiej Progresji, który odbył się w październiku 2016 roku – „Live Satanist” wyreżyserowany przez Dariusza Szermanowicza z Grupy13,
  • oraz bonusowy koncert „Messe Noire: Live Assault” zarejestrowany podczas festiwalu Brutal Assault, również w 2016 roku

Z kolei na płycie CD znajdzie się 9 kompozycji z warszawskiego koncertu. Materiał audio jest dostępny również na winylu: czarnym, srebrnym lub złotym. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także