Behemoth udostępnił teledysk do „Ecclesia Diabolica Catholica” [WIDEO]

/ 9 stycznia, 2019

Behemoth, który jutro rozpoczyna trasę koncertową po Europie, postanowił przypomnieć o swoim ostatnim wydawnictwie – „I Loved You At Your Darkest”. Grupa opublikowała teledysk przygotowany na potrzeby utworu „Ecclesia Diabolica Catholica”.

Ponownie za klip odpowiedzialna jest Grupa 13. Efekt ich pracy możecie podziwiać poniżej:

Wspomniana europejska trasa koncertowa Behemotha będzie obejmowała następując występy:

Czy Behemoth planuje zagrać kiedyś na żywo „I Loved You At Your Darkest” w całości? W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Nergal odpowiedział:

Rozmawiałem o tym z Orionem. Siedzieliśmy nad setlistą i powiedział o jednym z utworów: Możemy go zostawić, jak będziemy grali całą płytę (śmiech). Sam jeszcze nie wiem, czy będziemy ją grali w całości. Dopiero będziemy obserwować, co się z nią dzieje. Tak jak było z „The Satanist”. Podobało mi się jak Morbid Angel grał cały „Covenant”, ale sam nie lubię tego robić. Mam wracać do płyty „Grom” i grać ją w całości, gdy jestem siwy i prawie łysy? Nie chciałbym jechać tylko na sentymencie, żeby zarobić na emeryturę. To, co było 20 lat temu jest dla mnie bardzo ważne i szanuję całą swoją twórczość, nawet tę wybitnie ułomną i prymitywną z początków działalności. Ale wolę skupić się na tym, co świeże i aktualne. Nie znaczy, że nigdy nie zrobimy na przykład Demigod Anniversary Tour, ale na razie nie mam takich planów. Jesteśmy zbyt zajęci tworzeniem nowego.

Wywiad z Nergalem możecie przeczytać w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest już tylko w naszym sklepie internetowym.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także