Behemoth ujawnił szczegóły nowego albumu i nowy teledysk [WIDEO]

/ 11 maja, 2022
fot. Sylwia Makris & Christian Martin Weiss


Poznaliśmy szczegóły nowego albumu zespołu Behemoth. Jest także pierwszy klip.


Do sieci trafił pierwszy singel promujący nową płytę Behemotha. Jest to znany już z koncertów „Ov My Herculean Exile”. Znamy też pierwsze szczegóły nowej płyty.

Album „Opvs Contra Natvram” ukaże się 16 września, a już dziś ruszył preorder płyty. Dostępny jest także klip zapowiadający album.

Nergal tak mówi o nowym wydawnictwie:

Tytuł albumu oznacza pójście pod prąd. To jakby negatyw wartości, moralności i etyki, którym się zdecydowanie sprzeciwiam. Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach ludzi, którzy nie są absolutnie kompetentni, żeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec. Na nowej płycie znajduje się utwór zatytułowany „Neo-Spartacvs”. Spartakus był jednym z najbardziej znanych buntowników w historii – wystąpił on przeciwko najpotężniejszemu imperium wszechczasów. W końcu to ja krzyczę: „Jestem Spartakusem, i Ty jesteś nim również!” Chcę rozpalić ten płomień buntu. Jeśli coś wydaje Ci się układać nie tak, jak tego chcesz – zmierz się z tym!

Tracklista „Opvs Contra Natvram”:

  1. Post-God Nirvana
  2. Malaria Vvlgata
  3. The Deathless Sun
  4. Ov My Herculean Exile
  5. Neo-Spartacvs
  6. Disinheritance
  7. Off To War!
  8. Once Upon A Pale Horse
  9. Thy Becoming Eternal
  10. Versvs Christvs

fot. Sylwia Makris & Christian Martin Weiss

KOMENTARZE

Przeczytaj także