Behemoth z legendami metalu na wspólnej trasie?

/ 15 stycznia, 2018

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, to najprawdopodobniej latem grupa Behemoth ruszy w doborowym towarzystwie na trasę koncertową po Ameryce Północnej. 

Trasa hologramu Dio spektakularnym sukcesem

Oprócz grupy dowodzonej przez Nergala, na nadchodzącej, wyjątkowej trasie, miałyby zagrać następujące zespoły: Slayer, Testament, Lamb of God i Anthrax

Przez przypadek na stronie organizatora, Live Nation, pojawiła się jedna data (4 lipiec, Reading w Pensylwanii), która jednak szybko zniknęła. Po całym wydarzeniu pozostał tylko ten – pusty – link

Coś jest z pewnością na rzeczy. Gitarzysta Testament, Alex Skolnick, wyjawił w wywiadzie dla „Music & Art Interviews”, że jego zespół wyruszy w 2018 roku w wielką trasę koncertową:

Testament podpisał właśnie kontrakt na trasę po Ameryce Północnej. Na razie nie mogę jeszcze nic zdradzić, ale będzie to jedna z największych tras tego roku.

W podobnym tonie wypowiadał się lider formacji Lamb of God, Randall Blythe, który w podcaście prowadzonym przez wokalistę grupy Hatebreed, na pytanie o plotki dotyczące wielkiej letniej trasy koncertowej, odpowiedział, że „nie może nic powiedzieć i musi uważać na słowa”. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Slayer, Behemoth i Lamb Of God wyruszyli już we wspólną trasę koncertową.

Jeśli rzeczywiście dojdzie do wspomnianej trasy, to Slayer będzie zapewne wciąż promował wydany w 2015 roku album „Repentless”, pierwszy nagrany po śmierci gitarzysty Jeffa Hannemana, z Garym Holtem jako gitarzystą i z Paulem Bostaphem, który na perkusji zastąpił Dave’a Lombardo.

Formacja Testament myślą nad następcą płyty „Brotherhood of the Snake”, która ukazała się w październiku 2016 roku. Tak wynika przynajmniej z wywiadu jakiego Chuck Billy udzielił portalowi Metal Vani latem 2017.

Anthrax również nie zamierza w najbliższym czasie próżnować. W kwietniu na rynku pojawi się nowe wydawnictwo koncertowe, „Kings Among Scotland”, jednakże muzycy zapowiadają, że powoli zabierają się za tworzenie kolejnego studyjnego albumu. Ich dyskografię zamyka płyta „For All Kings” (2016). 

Z kolei ostatnim wydawnictwem grupy Lamb Of God jest wydana w 2016 roku płyta EP „The Duke” poświęcona pamięci fana, który rok wcześniej zmarł na białaczkę w wieku 33 lat.

Natomiast Behemoth swój ostatni album, „The Satanist”, wydał w 2014 roku. Obecnie grupa pracuje nad kolejnym studyjnym krążkiem, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Na wiosnę natomiast muzycy planują wydanie koncertowej płyty CD i DVD. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także