Behemoth zagra w Rosji po raz pierwszy od aresztowania

/ 2 grudnia, 2019

W maju 2014 roku podczas trasy koncertowej zespołu Behemoth w Rosji członkowie grupy zostali zatrzymani przez policję i spędzili noc w areszcie, po czym dostali nakaz opuszczenia kraju. W maju 2020 roku, niemal dokładnie w szóstą rocznicę zatrzymania zespół Behemoth powróci do Rosji. Grupa da dwa koncerty: 15 maja zagra w Moskwie, a 17 maja w Sankt Petersburgu. Oprócz tego trasa ta obejmie także Ukrainę.

Nergal (Behemoth) tłumaczy, dlaczego lubi prowokować

Zespół napisał na swojej stronie:

Radośnie ogłaszamy, że w 2020 roku powrócimy do Rosji i na Ukrainę. Nie możemy się doczekać, aż przyniesiemy wam ogień.

Zespół wciąż promuje wydany w 2018 roku album „I Loved You At Your Darkest”, tymczasem Nergal kończy prace nad drugim albumem Me And That Man, którego premiera spodziewana jest także w 2020 roku.

Me And That Man wydał w 2017 roku płytę „Songs of Love And Death”. W projekcie obok Nergala udział wziął John Porter, jednak panowie zakończyli współpracę, o czym Nergal poinformował w „Teraz Rocku”:

Nasze drogi musiały się rozejść. Na tym etapie pozostawię to bez dalszego komentarza. Ale mam pomysł na kolejne dwie płyty, mam parę piosenek w wersji demo, nagranych jeszcze w trakcie prac nad pierwszą płytą. Zrobię je z Matteo Bassolim i z Łukaszem Kumańskim aka Borysem, z którymi graliśmy trasę. Fantastyczni kompani i muzycy. Podsyłają też swoje rzeczy, być może będą mieli swój wkład autorski w nowy album. Chcę robić tylko fajne rzeczy z fajnymi ludźmi. To ważne dla mojego komfortu psychicznego i kreatywności.

%%REKLAMA%%

Po rozstaniu z Me And That Man John Porter nagrał razem z Wojtkiem Mazolewskim album „Philosophia”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także