Bernie Tormé, gitarzysta Gillan i Ozzy'ego Osbourne'a, bardzo poważnie chory

/ 14 lutego, 2019

Urodzony w Dublinie Bernie Tormé, który ma w swoim bogatym CV współpracę z zespołem Gillan czy Ozzym Osbourne’em, jest poważnie chory. Na jego profilu w serwisie Facebook pojawiło się krótkie oświadczenie:

Bernie Tormé jest bardzo chory, przebywa na oddziale intensywnej terapii z wirulentnym, podwójnym zapaleniem płuc. Prosimy o Wasze modlitwy.

Wirulencja, czyli inaczej zjadliwość drobnoustrojów, to „zdolność wniknięcia, namnożenia się oraz uszkodzenia tkanek zainfekowanego organizmu przez dany typ patogenu”. Sprawa jest zatem niezwykle poważna, a najbliższe dni będą decydujące w kontekście ewentualnego wyzdrowienia muzyka.

Bernie Tormé osiągnął sukces jako niezwykle uzdolniony gitarzysta, ale w swojej karierze również komponował i śpiewał. Występował w zespole Gillan w latach 1979-1981, później zastępował zmarłego Randy'ego Rhoadsa u boku Ozzy'ego Osbourne'a. Wydawał jako artysta solowy oraz zakładał zespoły: Bernie Tormé Band, Tormé czy Bernie Tormé & The Electric Gypsies. Choć szczyt jego popularności przypadł na lata 80., cały czas był aktywny zawodowo – tworzył, wydawał i koncertował.

%%REKLAMA%%

Poniżej nagranie z listopada ubiegłego roku:

Bernie Tormé urodził się w 1952 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także