Beyonce i Jay-Z nie znaleźli się na szczycie listy w USA. To wielkie zaskoczenie!

/ 26 czerwca, 2018

Jay-Z i Beyonce pod szyldem The Carters udostępnili niespodziewanie kilka dni temu w sieci wspólny album zatytułowany „Everything is Love”, na którym znalazło się 9 premierowych kompozycji. Pomimo tego, że został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych, nie osiągnął pierwszego miejsca na słynnej amerykańskiej liście Billboard

Polscy fani szykują specjalną akcję na koncert Beyonce i Jay-Z

W pierwszym tygodniu, po zsumowaniu sprzedaży fizycznej oraz streamingu, album „Everything is Love” uzyskał wynik 123 tysiące, co dało parze „zaledwie” drugą pozycję. Na szczycie znalazł się bowiem najnowsza płyta australijskiej formacji 5 Seconds of Summer – „Youngblood”. Muzycy mogą pochwalić się sprzedażą na poziomie prawie 140 tysięcy. Podium listy Billboard zamyka zmarły tragicznie raper xxxTentacion, którego krążek „?” zanotował wzrost sprzedaży o 351%!

Warto nadmienić, że jest to pierwszy raz w karierze wokalistki, kiedy to jej album nie zadebiutował na pierwszym miejscu legendarnej listy. Również jej męża dawno nie spotkała taka sytuacja. Jay-Z doświadczył tego po raz ostatni w 2002 roku.

Być może o braku debiutu na szczycie sprzedaży zadecydował fakt, że premiera „Everything is Love” nastąpiła w nocy z soboty na niedzielę (16 czerwca) i całość automatycznie „straciła” dwa dni w pierwszy tygodniu. Ponadto pierwotnie album był dostępny wyłącznie na platformie Tidal, której właścicielem jest raper. Szybko jednak znalazł się na innych serwisach streamingowych.

6 czerwca rozpoczęła się trasa koncertowa małżeństwa pod hasłem „On The Run II”, która jest serii koncertów z 2014 roku i należy do najczęściej komentowanych wydarzeń muzycznych tego roku. Już w tym tygodniu, bo 30 czerwca, Beyonce Jay-Z dotrą z trasą do Polski i wystąpią na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także