Biffy Clyro zapowiada album z cyklu MTV Unplugeed [WIDEO]

/ 13 kwietnia, 2018

Album zatytułowany „MTV Unplugged: Live At Roundhouse London” na rynku ukaże się 25 maja. Jest to zapis koncertu Biffy Clyro, który odbył się 8 listopada ubiegłego roku w ramach legendarnego cyklu. 

Breaking Benjamin z nowym utworem

Poniżej możecie zapoznać się z zapowiedzią nadchodzącego wydawnictwa, a konkretnie z utworem „Many of Horror”:

Na albumie „MTV Unplugged: Live At Roundhouse London” znajdzie się 15 kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

 1. The Captain
 2. Biblical
 3. Re-arrange
 4.  Drop It
 5. Black Chandelier
 6. Folding Stars
 7. Different Kind Of Love
 8.  Mountains
 9. God Only Knows
 10. Opposite
 11. Small Wishes
 12. Bubbles
 13. Medicine
 14. Many of Horror
 15. Machines

Przy okazji zespół ogłosił także kilka koncertów akustycznych, które w tym roku zagrają m.in. w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. 

Seria MTV Unplugged zadebiutowała w amerykańskim MTV w 1989 roku i przedstawiała wielkie gwiazdy rocka w intymnej atmosferze, wykonujące swoje przeboje na akustycznych gitarach. Pierwszy odcinek programu wyemitowano 26 listopada  i wystąpili w nim Squeeze, Syd Straw i Elliot Easton. Wkrótce oglądalność programu znacznie wzrosła, gdy wystąpiły w nim takie gwiazdy jak Eric Clapton, Pearl Jam czy Nirvana.

Ambitne plany grupy

Ostatni, siódmy, studyjny album formacji Biffy Clyro, zatytułowany „Ellipsis”, ukazał się w 2016 roku. Kiedy możemy spodziewać się kolejnego? Już niebawem. Co jednak najciekawsze – lider grupy, Simon Neil, w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „Kerrang!”, stwierdził, że mają już gotowe niemal dwie nowe płyty.

Jedna powiązana jest z filmem reżyserowanym przez Jamie Adams, opartym na piosenkach, które tworzymy. Niestety wpłynęło to na opóźnienie prac nad kontynuacją „Ellipsis”, bo rok ma za mało dni! Film i płyta będą miały ten sam tytuł i pojawią się w nich te same dialogi i teksty. Płyta wpłynie na kształt filmu. To nietypowy sposób tworzenia płyty, dlatego jestem tak podekscytowany. Album wyjdzie w drugiej części 2018 roku, a po nim ukaże się ósmy album studyjny Biffy Clyro

– wyjaśnił Neil

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także