Bill Rieflin (Ministry, King Crimson, R.E.M.) nie żyje

/ 25 marca, 2020

Bill Rieflin zmarł 24 marca 2020 roku w wieku 59 lat. Perkusista przegrał walkę z rakiem. Bill rozpoczął swoją karierę w latach 80. w zespołach Ministry i Revolting Cocks. W kolejnych latach współpracował z wieloma zespołami nurtu industrialnego i postrockowego (KMFDM, Swans), potem poszerzając swój zakres także na inne nurty. W 2003 roku nawiązał współpracę z zespołem R.E.M., z którym koncertował i nagrywał płyty, choć nie był oficjalnym członkiem zespołu. W ostatnich latach działał głównie w składzie King Crimson. Robert Fripp informując o śmierci Billa w mediach społecznościowych, napisał: „Znajomość z tobą uczyniła moje życie niezmiernie bogatszym”.

Zespół Ministry napisał:

Dzisiaj straciliśmy wspaniałego artystę, niezwykłego człowieka i integralną część sukcesu Ministry. Bezpiecznej podróży bracie na twój kolejny kosmiczny koncert.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Już teraz zamówić możesz kwietniowego „Teraz Rocka”, który opublikowany zostanie – z powodów logistycznych – nieco później, czyli 1 kwietnia. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze Rojku, Yes, Marillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest w przedsprzedaży – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także