Billboard Music Awards. Znamy nominowanych artystów

/ 11 kwietnia, 2017

21 maja odbędzie się gala wręczenia Billboard Music Awards. Jest to jedna z czterech najważniejszych nagród przyznawanych corocznie w Stanach Zjednoczonych. Statuetki otrzymują artyści, którzy sprzedali najwięcej płyt, biletów na koncerty, a ich utwory były najczęściej puszczane w stacjach radiowych. Właśnie poznaliśmy nominowanych. 

Mastodon lepszy od gwiazd popu

Gala rozpocznie się o godzinie 20 lokalnego czasu Las Vegas i odbędzie się w tamtejszej T-Mobile Arenie. W tym roku nagrody przyznawane są aż w 50 kategoriach. Tegoroczną edycję w świecie rocka zdominowały dwie grupy: Coldplay (4 nominacje) oraz Guns N' Roses (3). Z kolei Metallica oraz Bruce Springsteen ze swoim koncertowym zespołem otrzymali po 2 nominacje. 

Oto nominowani artyści (uwzględniliśmy wyłącznie tych, którzy są związani z muzyką rockową): 

  • Najlepszy zespół: Guns N' Roses, Coldplay
  • Najlepszy artysta koncertowy: Guns N' Roses, Coldplay, Bruce Springsteen & The E Street Band
  • Najlepszy artysta rockowy: Metallica, Coldplay
  • Najlepsza rockowa trasa: Guns N' Roses, Coldplay, Bruce Springsteen & The E Street Band
  • Najlepszy rockowy album: Metallica – „Hardwired… To Self-Destruct”, Radiohead – „A Moon Shaped Pool”, Red Hot Chili Peppers – „The Getaway”, The Lumineers – „Cleopatra”

Z pełną listą możecie zapoznać się w TYM miejscu. 

Nominacje są oparte na corocznym podsumowaniu listy Billboardu. Pierwsza edycja wręczenia nagród odbyła się w 1990 roku. W odróżnieniu od Grammy, w przypadku Billboardu nagrody przyznawane są wyłącznie za popularność w danym roku. 

Metallica: „Moth Into Flame”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także