„Billboard”: Najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2019 roku [TOP 40]

/ 9 grudnia, 2019

Na stronie Billboard.com pojawiło się coroczne zestawienie dotyczące najlepiej sprzedających się tras koncertowych kończącego się roku. Dane obejmują okres od 1 listopada 2018 roku do 31 października 2019 roku.

Na szczycie zestawienia znalazł się Ed Sheeran, który odnotował zarobek rzędu 223 milionów dolarów – osiągnął taki wynik grając w sumie 54 koncerty. Na drugim miejscu podium znalazła się P!nk. Artystka wystąpiła niespełna 70 razy i zarobiła niemalże 220 milionów dolarów.  Trzecie miejsce, które chyba jest największym zaskoczeniem, okupuje pochodzący z Korei Południowej boys band BTS – grając 43 koncerty zarobili ponad 196 milionów dolarów.

Rock ma się dobrze!

Choć w czołowej trójce nie znalazł się żaden rockowy wykonawca, dalsza część zestawienia „Billboardu” może napawać optymizmem miłośników gitarowych brzmień. Na 4. miejscu znalazł się łączący pop i rock Elton John, który zarobił niespełna 194 miliony dolarów (zagrał jednak rekordowe 105 koncertów!). Ogromne wrażenie robi natomiast osiągnięcie piątego The Rolling Stones. Legendarny zespół zarobił niemalże 178 milionów dolarów grając zaledwie… 16 koncertów! W czołowej dziesiątce, poza wymienionymi, znaleźli się ponadto Metallica (miejsce 6.), Paul McCartney (8.) oraz Kiss (10.).

%%REKLAMA%%

Najlepsza czterdziestka

„Billboard” w swoim zestawieniu uwzględnił aż czterdziestu wykonawców. W opublikowanej tabeli znaleźć można informacje dotyczące zarobków koncertowych, a także liczby zagranych koncertów we wspomnianym wyżej okresie. Zapoznajcie się z tymi danymi:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także