Billy Howerdel opowiada o zaskakującym doświadczeniu z Axlem Rose’em

/ 17 maja, 2022
fot. Markus Felix | PushingPixels


Gitarzysta A Perfect Circle brał udział w pracach nad płytą Guns N’ Roses. Było to dla niego zaskakujące doświadczenie.


Billy Howerdel najlepiej znany jest jako gitarzysta A Perfect Circle. Ale gdy w latach 90. był technicznym Nine Inch Nails i Davida Bowiego, zgłosił się do niego Axl Rose, który pracował nad płytą „Chinese Democracy”.

W wywiadzie dla „Appetite For Distortion” Howerdel mówi, że w okolicach 1997 roku dostał zaproszenie na udział w sesji Guns N’ Roses:

Udałem się tam i natychmiast zakumplowałem się z Axlem. Miałem tam spędzić ze 2-3 dni, ale poprosił mnie, żebym został dłużej. Miałem wówczas 26-27 lat, byłem technicznym, ale zacząłem na komputerze nagrywać własną muzykę. Oni nadal nie korzystali z komputerów tylko z DA-88 z taśmami, które wyglądały jak kaseta VHS. Axl chciał, żebym ich wprowadził w ten świat, którego sam się wówczas uczyłem. Uwierzył we mnie na tyle, żebym mógł ich wprowadzić w świat komputerów. Skończyło się na tym, że pracowałem z nim nocami, a zespół pracował z producentem w dzień. To było interesujące. Dużo odkrywaliśmy, wypuszczaliśmy się w nieznane i wywalaliśmy dużo pieniędzy, żeby nagrać świetną płytę.

Billy Howerdel, który najlepiej znany jest jako współzałożyciel i gitarzysta A Perfect Circle zapowiedział wydanie debiutanckiego solowego albumu zatytułowanego „What Normal Was”.

Na płycie „What Normal Was” znajdą się następujące utwory:

1. Selfish Heart
2. Free And Weightless
3. Ani
4. Beautiful Mistake
5. The Same Again
6. Poison Flowers
7. Follower
8. Bring Honor Back Home
9. EXP
10. Stars

W czerwcu i lipcu Billy Howerdel zagra trasę koncertową po USA.

fot. Markus Felix | PushingPixels

KOMENTARZE

Przeczytaj także