Billy Idol został obywatelem Stanów Zjednoczonych

/ 16 listopada, 2018

William Michael Albert Broad, znany bardziej jako Billy Idol, został obywatelem Stanów Zjednoczonych. Artysta urodził się w brytyjskim Stanmore, ale większość swojego życia spędził w Patchogue, a później w Los Angeles. Po wielu latach doczekał się oficjalnego potwierdzenia swojej drugiej narodowości.

To dobry dzień na ceremonię naturalizacji. Gratulacje dla Billy’ego Idola, że został obywatelem Stanów Zjednoczonych dziś w kalifornijskim Los Angeles.

– mogliśmy przeczytać na Twitterze United States Citizenship and Immigration Services.

 Artysta zadebiutował jako solista (wcześniej występował m.in. wraz z zespołem Generation X) w 1982 płytą „Billy Idol”, na której znalazły się takie utwory jak „White Wedding Pt. I” czy „Hot in the City”. Największą popularnością cieszył się natomiast następny krążek – „Rebel Yell” (1983), a konkretnie utwór tytułowy, który stał się wielkim przebojem. 

Billy Idol ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów, z czego ostatni zatytułowany „Kings & Queens of the Underground” ukazał się w 2014 roku. Wokalista sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: wspomniane wcześniej „White Wedding” i „Rebel Yell”, a także „Dancing with Myself”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” i „Cradle of Love”.

Billy Idol był jedną z gwiazd ubiegłorocznego Festiwalu Legend Rocka.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także