Billy Talent na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku [DATY, BILETY]

/ 23 stycznia, 2023

W końcu poznaliśmy szczegóły przełożonej trasy koncertowej Billy Talent. Zespół ostatecznie zagra dwa koncerty w naszym kraju!


Wiemy już oficjalnie, że za kilka miesięcy zespół Billy Talent pojawi się na Starym Kontynencie. Z ogłoszonych właśnie szczegółów trasy wynika, że Kanadyjczycy zagrają dwa koncerty w Polsce.

Oto szczegóły dotyczące tych koncertów:

  • 10.06.2023 – Klub Progresja, Warszawa – NOWA DATA*
  • 14.06.2023 – Klub Muzyczny B17, Poznań

*Nabyte bilety na koncert zespołu w Warszawie (14.06.2022) zachowują ważność.

Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się 27 stycznia o godzinie 11:00.

Od czasu ukazania się debiutanckiego albumu zespołu w 2003 roku, Billy Talent ugruntował swoją pozycję jako pokoleniowy zespół rockowy. Sprzedali niemal milion albumów w samej Kanadzie i prawie 3 miliony na całym świecie. Ich albumy „Billy Talent I”, „II” i „III” są wydawnictwami multiplatynowymi. Platyną pokrył się również ich krążek z 2012 roku – „Dead Silence”. Ostatnia płyta zespołu „Afraid of Heights” zadebiutowała na pierwszym miejscu w Kanadzie, a także w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Billy Talent odniósł ogromny sukces w kanadyjskiej rockowej rozgłośni radiowej, gdzie przez 20 tygodni grano ich trzy przeboje, które uplasowały się na najwyższym miejscu na liście, sześć hitów w Top 5 i sześć hitów w Top 10. Zdobyli 7 nagród Juno Awards, do której byli nominowani ponad 20 razy, w tym trzy razy za album „Afraid of Heights”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także