Black Sabbath udostępnia „N.I.B.” z ostatniego koncertu [WIDEO]

/ 9 listopada, 2017

4 lutego koncertem w rodzinnym Birmingham grupa Black Sabbath zakończyła pożegnalną trasę koncertową, a tym samym trwającą blisko 50 lat karierę sceniczną. Ostatni występ został sfilmowany i już za miesiąc ukaże się m.in. na DVD. 

Bruce Dickinson wspomina, jak obudził się w warszawskim mieszkaniu

Ostatni koncert było można zobaczyć 11 października w kinach na całym świecie, również w naszym kraju (pod tytułem „The End Of The End”), z kolei 17 listopada ukaże się na DVD i Blu-Ray w różnych wersjach, m.in. z dodatkowymi płytami CD z dźwiękowym zapisem występu (jako „The End”). Ponadto grupa Black Sabbath zarejestrowała w ramach tzw. Angelic Sessions, pięć studyjnych nagrań (na dole newsa znajdziecie szczegółową zawartość). 

Jakiś czas temu grupa pochwaliła się koncertowym wykonaniem przeboju „Paranoid” pochodzącego ze wspomnianego wydawnictwa, natomiast teraz postawiła na inny ponadczasowy utwór – „N.I.B.”:

Tracklista „The End Of The End” prezentuje się następująco:

 1. „Black Sabbath”
 2. „Fairies Wear Boots”
 3. „Under The Sun”/„Every Day Comes And Goes”
 4. „After Forever”
 5. „Into The Void”
 6. „Snowblind”
 7. Przedstawienie zespołu
 8. „War Pigs”
 9. „Behind The Wall Of Sleep”
 10. „Bassically”/„N.I.B.”
 11. „Hand Of Doom”
 12. „Supernaut”/„Sabbath Bloody Sabbath”/„Megalomania”
 13. „Rat Salad”
 14. „Iron Man”
 15. „Dirty Women”
 16. „Children Of The Grave”
 17. „Paranoid”

The Angelic Sessions

 1. „The Wizard”
 2. „Wicked World”
 3. „Sweet Leaf”
 4. „Tomorrow's Dream”
 5. „Changes”

Ozzy z solowym koncertem w Polsce

Szósta edycja Impact Festivalu została zapowiedziana i potwierdziło się to, o czym coraz częściej się mówiło – pierwszym headlinerem przyszłorocznej imprezy został legendarny Ozzy Osbourne, który wyrusza w pożegnalną, obszerną trasę koncertową. Jego polski występ odbędzie się 26 czerwca 2018 roku w Tauron Arenie Kraków.

Podczas zbliżającej się pożegnalnej światowej trasy, w ramach której artysta wystąpi na Impact FestivalOzzy Osbourne – członek Rock & Roll Hall of Fame, zdobywca nagród Grammy, autor piosenek – świętować będzie ponad pięć dekad na scenie (łącznie jako artysta solowy i główny wokalista założonego w 1968 roku Black Sabbath). Trasa, która poprowadzi Ozzy’ego z koncertami dookoła świata i potrwa aż do 2020 roku, będzie ostatnią światową trasą legendarnego artysty.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także