Black Sabbath wyda reedycję słynnej płyty nagranej z Dio

/ 18 listopada, 2019

Wdowa po Ronniem Jamesie Dio i jego menadżerka wyjawiła, że trwają prace nad reedycją jednej z płyt, które nagrał z Black Sabbath. Ma ona trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Chodzi o album „Dehumanizer”, który został wydany w 1992 roku, kiedy Dio na krótko powrócił do Black Sabbath. Wendy Dio powiedziała:

To bardzo niedoceniony album, a jest świetny. Ukazał się w latach 90. zaraz po tym, jak pojawił się grunge, więc wszyscy słuchali grunge’u. Niedługo wydamy reedycję tej płyty. Ukaże się w przyszłym roku.

Wcześniej Ronnie James Dio nagrał z Black Sabbath dwie płyty – „Heaven And Hell” z 1980 roku i „Mob Rules” z 1981. Potem Dio wraz z instrumentalistami Black Sabbath jeszcze raz stanęli na scenie i znaleźli się w studiu, tym razem jednak pod nazwą Heaven And Hell. Pod tym szyldem wydali album, „The Devil You Know” w 2009 roku. Rok później Ronnie James Dio zmarł na nowotwór żołądka.

%%REKLAMA%%

W przyszłym roku do sprzedaży trafią też reedycje płyt Dio z lat 1996 – 2004: „Angry Machines” (1996), „Magica” (2000), „Killing The Dragon” (2002) i „Master Of The Moon” (2004). Albumy zostały na nowo zremasterowane i zawierają rzadkie wersje oraz dotąd niepublikowane utwory – zarówno wersje na żywo jak i studyjne. Wszystkie wznowienia ukażą się 21 lutego 2020 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także