Black Veil Brides. Nowy album już we wrześniu

/ 16 maja, 2017

Rozmawiając o następcy albumu wydanego w 2014 roku gitarzysta formacji Black Veil Brides, Jake Pitts, zdradził, że zespół większość swojego życia spędza w studiu nagraniowym.

Black Veil Brides zakończyli prace nad nowym albumem

Napędzani do tworzenia kolejnych projektów starają się nie zatrzymywać na dłużej. Pitts tłumaczy:

Jesteśmy przyzwyczajeni do przebywania w studiu. Jinxx i ja posiadamy nasze prywatne studia. To jest rzecz, dla której żyjemy. Jeśli nie jesteśmy w trasie, to jesteśmy w studiu. Wcześniej nagraliśmy płytę z Johnem Feldmannem, więc tym razem, kiedy również z nim współpracujemy, mamy już dobrą relację i wiemy jak to wszystko działa. To jest naprawdę bardzo bezbolesne i po prostu jesteśmy zżyci ze sobą i zrobiliśmy kolejny album.

Jinxx dodał, że Black Veil Brides weszło do studia w listopadzie 2015 roku, około miesiąc po występie na festiwalu Aftershock.

Właśnie wróciliśmy z trasy i  ruszyliśmy od razu do studia z Feldym. Każdego dnia mieliśmy jedno lub dwa nowe nagrania. Jesteśmy bardzo mocno napędzani przez naszą widownię.

Zapytany o to, jak członkowie zespołu odbierają każde kolejne wejście do studia, odpowiedział:

Myślę, że dla mnie jest to tworzenie piosenek, dzięki którym będziemy podnosić naszą pozycję, a nie jedynie wydawać ciągle to samo. Tak wiele zespołów gra te same riffy i wszystko brzmi dokładnie tak samo, więc dla nas jest to próba wykreowania czegoś co brzmi inaczej, nawet od tego co już sami zrobiliśmy. Cały czas staramy nie zapędzać się za daleko i unikamy wywoływania reakcji  fanów na zasadzie „Co wy do cholery robicie?” i „Już mi się to nie podoba”. Staramy się zdobyć większą publikę, ale również zadowolić każdego. Więc łączymy ciężkie brzmienia, ballady oraz rockowe dźwięki i wydajemy album, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jinxx dodaje również, że wszyscy członkowie z biegiem czasu stawali się coraz bardziej dojrzali w kwestii tworzenia muzyki. Robiąc nowe rzeczy starają się opierać na twórczości ulubionych zespołów.

Zasadniczo są to rzeczy, które lubimy; które miały wpływ na nasze dorastanie; które sprawiały, że chcieliśmy złapać gitarę i grać – to jest to, co włożyliśmy do tego albumu. Jesteśmy bardzo podekscytowani myślą, że podzielimy się tym z całym światem.

Black Veil Brides w grudniu 2016 roku wydali singiel „The Outsider” będący zapowiedzią nadchodzącego materiału.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także