Black Veil Brides zakończyli prace nad nowym albumem

/ 21 kwietnia, 2017

Będzie to następca czwartego albumu formacji z 2014 roku, który nosił tytuł „Black Veil Brides IV”.

Andy Biersack (Black Veil Brides) z planami na przyszłość

Black Veil Brides nad piątym krążkiem pracowali wraz z producentem Johnem Feldmannem. Gitarzysta zespołu, Jake Pitts, opublikował na swoim Instagramie zdjęcie, informując o zakończeniu prac nad najnowszym projektem.

Jestem podekscytowany faktem, że jest to już oficjalnie zmiksowane i okiełznane, co oznacza – UKOŃCZONE!!

W dalszej części wpisu zaznacza, jak wiele zawdzięcza Feldemannowi:

Kiedy po raz pierwszy pracowaliśmy z Johnem w 2012 roku, nie widywałem się z nim zawsze oko w oko i byłem trochę bardziej uważny. Jestem szczęśliwy, że mogę przyznać, że dorosłem tak bardzo jako muzyk, autor tekstów oraz producent i wszystko zawdzięczam jemu! Mój umysł jest otwarty i otrzymałem tak dużo wiedzy przebywając jedynie w tym samym pokoju co on.

Podsumowując najnowsze wydawnictwo, dodaje:

Ten album skopie wam tyłki i nie mogę się już doczekać, kiedy usłyszę go w całości! Dziękuje wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć ten niesamowity krążek!

 

It was an absolute pleasure to work with @johnfeldy on the new @blackveilbrides album and even though it was a hell of a long time to make this album, we are excited to say it's officially mixed and mastered which equals DONE!! When we first worked with John back in 2012 I didn't always see eye to eye with him and I was a little close minded. I'm happy to say that I have grown so much as a musician, songwriter and producer and I owe it all to him! My mind has been opened up, and I have gained so much knowledge from just being in the same room as him. I am happy to call someone I aspire to be like and who inspires me a friend. This album kicks a lot of ass and I cannot wait for you all to hear it! Thanks to everyone who who helped make this album amazing! @andyblack @ceesespieces @jinxxed4life @zakkcervini @mattpauling @blasko1313 @itsjasonflom

Post udostępniony przez Jake Pitts (@jakepittsbvb)

Lider zespołu, Andy Biersack, podzielił się kilkoma szczegółami na temat najnowszej płyty kilka miesięcy temu wyznając, że utwory na nim zamieszczone łączą się ze sobą w spójną całość.

Piosenki łączą się w całą historię, o której prawdopodobnie będę kiedyś jeszcze mówił, ale nie teraz. Nie jestem jeszcze na to gotowy. Jedyne miejsce w jakim ten album istnieje to notatnik, w którym wszystko to spisywałem i w wiadomości, którą wysłałem do Feldy'ego [Johna Feldmanna – przyp. ag.]. Dopóki tego całkowicie nie ukończę, nie warto się tym dzielić.

Na Twitterze piosenkarz wyjawił również, że najnowszy album zostanie wydany tej jesieni, co będzie się zazębiać z trasą koncertową Black Veil Brides.

Na chwile obecną jedynym wyciekiem z najnowszego wydawnictwa jest piosenka „The Outsider”, która pojawiła się w sieci pod koniec grudnia zeszłego roku.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także